Colt CZ: Evropská komise vytváří podmínky pro další investice do posílení evropské obranyschopnosti
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila návrh nových půjček v objemu 150 mld. EUR na posílení investic do evropské obrany. Vedle toho představila návrh rozvolnění fiskálních pravidel, tak aby členské státy EU měly větší manévrovací prostor pro další navyšování zbrojních výdajů. Možnost rozvolnění fiskálních pravidel má mít dle návrhu potenciál posílit evropské investice do obrany o dalších 650 mld. EUR. Evropa tak reaguje na aktuální rétoriku a postoje USA. Již na víkendovém summitu v Londýně se většina evropských lídrů shodla na nutnosti dalšího posilování evropské obranyschopnosti.
Colt by podle našeho názoru měl být připraven na možné další zvyšování poptávky ze strany evropských vlád a armádních složek. Colt v posledních letech díky svým investicím a akvizicím posiluje své postavení v segmentu ozbrojených složek (aktuálně by Colt měl generovat z tohoto atraktivního segmentu zhruba 50 % svých celkových tržeb). Schopnost Coltu potenciálně dále navyšovat dodávky do ozbrojených složek dle našeho názoru posiluje i loňská akvizice tuzemského výrobce malorážové munice Sellier&Bellot.
V polovině letošního února jsme vydali novou cílovou cenu na akcie Colt ve výši 791 Kč s doporučením „akumulovat“. Od vydání naší analýzy se akcie Coltu posunuly z úrovně 705 Kč na aktuálních 740 Kč (+5 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Colt oznámil dokončení akvizice Valley Steel Stamp (+komentář analytika)
- Colt CZ je údajně blízko akvizici 50% podílu v Synthesia Nitrocellulose
- Colt CZ Group svolává schůzi vlastníků dluhopisů
- Manažerské obchody: V květnu byl aktivní management Monety, Kofoly, Coltu a Footshopu
- Colt v rámci návrhů rozhodnutí valné hromady oznámil termíny týkající se letošní dividendy
Nejnovější:
- V Praze nízká aktivita, index prakticky beze změny
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,57 %), ropa (+1,14 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,81
- Eurozóna: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 3 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,53 %), měď (-0,99 %), ropa (+0,84 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,63
- Frankfurtská burza zahajuje obchodní seanci poklesem
- Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně posiluje
- Akciový výhled
- Gen Digital: Sadif Investment Analytics zvýšila investiční doporučení na „Strong Buy“