Asijské trhy zaznamenaly korekci, trhy negativně reagují na možná cla na a na výsledky Nvidie
Asijské akcie dnes zaznamenaly pokles. Agentura Bloomberg uvedla, že na trhu je negativní sentiment po posledních Trumpových výrocích ohledně cel vůči Číně. Ten chce zavést dodatečná cla ve výši 10 % na import čínského zboží. Zpravodajská agentura dále dodala, že včerejší obchodní seanci negativně ovlivnily výsledky společnosti Nvidia.
V rámci hongkongského indexu klesaly akcie automobilky BYD (-3,6 %). Index MSCI Asia Pacific zaznamenal také pokles, který táhly klesající akcie společností Alibaba (-1,85 %), Tencent (-3,5 %) a Samsung (-3,20 %).
V Japonsku vyšla makroekonomická data ohledně tokyjského CPI, které meziročně vzrostlo o 2,9 % při očekávání 3,2 %. Průmyslová produkce meziročně vzrostla o 2,6 % při očekávání 2,8 %. Maloobchodní tržby meziročně vzrostly v souladu s očekáváním o 3,9 %.
Japonský Nikkei 225 -2,88 % na 37155,5 b.
Hongkongský Hang Seng -3,61 % na 22861,31 b.
Čínský Shanghai Composite -1,98 % na 3320,8973 b.
Jihokorejský Kospi -3,39 % na 2532,78 b.
Australský S&P/ASX 200 -1,16 % na 8172,4 b.
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne kosmeticky oslabila
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle předběžných dat na 55,4 b.
- Pražská burza v pátek na záporné nule
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- OpenAI je blíže k přeměně na ziskovou společnost
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,71 %), ropa (+1,54 %)