Broadcom a TSMC zvažují dohody s Intelem, které by mohly vést k jeho rozdělení, uvádí WSJ
Tchajwanská TSMC a americký Broadcom zvažují investici do Intelu, která by mohla vést k jeho rozdělení, uvedl v sobotu Wall Street Journal s odkazem na obeznámené zdroje.
TSMC uvažuje o koupi části nebo všech továren Intelu na výrobu čipů, případně ve spolupráci s investičním konsorciem. Mezitím Broadcom zvažuje nabídku na divizi návrhu čipů a marketingu, ale hledá partnera pro výrobní část podniku, uvádí zpráva.
Jednotlivé strany na potenciálních akvizicích nespolupracují a jednání jsou zatím v rané fázi, dodává WSJ.
Problémy Intelu začaly poté, co zaostal za TSMC v pokročilé výrobě čipů a nepodařilo se mu realizovat transformační plán CEO Pata Gelsingera před jeho odvoláním v prosinci. Společnost nyní odděluje svou výrobní divizi, což naznačuje možný rozpad, uvádí zpráva.
Administrativa Donalda Trumpa pobídla TSMC k úvahám o dohodě, ale podle vyjádření představitele Bílého domu je nepravděpodobné, že by prezident podpořil zahraniční kontrolu nad továrnami Intelu, uvedl zpravodajský server.
Zdroj: WSJ, Bloomberg, CNBC
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Asijské akcie před víkendem oslabily
- Výrobce polovodičů TSMC reportoval za 1Q růst čistého zisku o 58,3 %, společnost navýšila výhled
- Americké akcie se krátce po otevření burzy obchodují smíšeně
- Asijské akcie rostou díky naději na mírové rozhovory mezi USA Íránem
- Americké indexy se obchodují smíšeně, akcie softwarových společností navazují na včerejší pokles
Nejnovější:
- Zámořské trhy uzavřely na nových maximech
- Americké akcie výrazně rostou
- Frankfurtská burza zakončila týden v zelených číslech
- Pražská burza v závěru týdne posílila
- Wall Street otevírá páteční obchodování v zeleném
- Americké futures kontrakty rostou, Dow Jones futures +1,12 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,61 %), zemní plyn (+1,32 %), stříbro (+0,83 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,6
- Eurozóna: Přebytek obchodní bilance v únoru klesl na 7,0 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,47 %), ropa (-1,36 %), stříbro (+0,46 %)




