Asijské akcie dnes obchodují smíšeně, daří se technologickým titulům
V průběhu dnešní obchodní seance se nejvíce dařilo jihokorejským akciím. Vyšla dnes také data ohledně jihokorejského indexu spotřebitelských cen, který v lednu meziročně vzrostl o 2,2 % s očekáváním růstu o 2,1 %.
Čínské akcie dnes zaznamenaly mírný pokles. Na Hong-Kongské burze se dnes nejvíce daří technologickým akciím, konkrétně posilují akcie Lenovo (+3,6 %) a BYD (+2,6 %). Naopak oslabují akcie JD.com (-3,6 %).
„Myslíme si, že trh již započítal určitou úroveň dopadu cel. Kromě toho ale vnímáme i význam domácí hospodářské politiky,“ uvedla Si Fu, analytička Goldman Sachs, v rozhovoru pro Bloomberg TV.
„Zásadní bude, zda fiskální politika splní nebo překoná očekávání, zejména proto, že očekáváme větší stimuly na straně spotřeby k posílení důvěry a zlepšení inflačního vývoje,“ dodala Si Fu.
Japonské akcie dnes oscilují kolem nuly. V rámci japonského indexu Nikkei 225 dnes posilovaly akcie Panasonic Holdings (+13,6 %), Honda Motor (+8,2 %) a Kawasaki (+4,6 %).
Japonský Nikkei 225 +0,09 % na 38831,48 b.
Hongkongský Hang Seng -1,04 % na 20574,53 b.
Čínský Shanghai Composite -0,65 % na 3229,4876 b.
Jihokorejský Kospi +1,11 % na 2509,27 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,51 % na 8416,9 b.
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Kukuřice -1,05 % na 4,255 USD za bušl
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,69
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí FOMC o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..