Doosan Škoda Power oznámila záměr vstoupit na pražskou burzu
Výrobce energetických zařízení a inženýrských řešení Doosan Škoda Power zveřejnila informace ohledně vstupu na hlavní trh pražské burzy.
Strojírenská společnost Doosan Škoda Power oznámila záměr vstoupit na pražskou burzu. Jedná se o výrobce parních turbín, jehož hlavními zákazníky jsou společnosti ČEZ, Energetický a průmyslový holding, Orlen, Hitachi Zosen Inova, Acciona a další.
Na primárním trhu výrobce energetických zařízení a turbín nabídne 21,5 až 26,5 % stávajících akcií společnosti patřící mateřské Doosan Power Systems. Ve veřejné nabídce chce navíc společnost emitovat 5 až 10 % akcií nových. Dalších až 3,5 % stávajících akcií poskytne Doosan Power Systems na případnou opci navýšení (tzv. green shoe opce).
Důvodem jsou dle společnosti plánované investice do nových zařízení a vybavení, které zlepší efektivitu a digitalizaci výrobního procesu.
Doosan Škoda System (současný jediný akcionář sídlící v Lucembursku) si ponechá svůj majoritní podíl na úrovni minimálně 66,67 %. Jediným akcionářem této mateřské společnosti je jihokorejská Doosan Enerbility, která se obchoduje na korejské burze.
Další informace lze dohledat na stránkách společnosti pod odkazem zde.
Více o samotném procesu IPO a dalších možností vstupu na burzovní trh si můžete přečíst v našem článku zde.
Zdroj: Doosan Škoda Power
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
- Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
- Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,24 %), zemní plyn (-1,38 %) a zlato (+1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,62
- Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,15
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,85 %), zemní plyn (-2,12 %) a zlato (+1,36 %)
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v listopadu meziročně vzrostla o 3,0 % při očekávání růstu o 2,7 %
- Eurozóna: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 48,8 b. při očekávání 49,2 b.




