Dell reportoval výsledky za 2Q, serverové a síťové výnosy meziročně vzrostly o 80 %
Americká technologická společnost reportovala své výsledky hospodaření za druhý kvartál. Společnost vyzdvihla nárůst poptávky po serverech optimalizovaných pro AI, tu ocenili i analytici.

| Výsledky společnosti Dell (DELL) za 2Q 2025 | |||
|---|---|---|---|
| 2Q 2025 | Konsensus 2Q 2025 | 2Q 2024 | |
| Výnosy (mld. USD) | 25,03 | 24,12 | 22,93 |
| Čistý zisk (mil. USD) | 841 | -- | 455 |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,89 | 1,71 | 1,74 |
Hospodářské výsledky za 2Q
Výnosy společnosti meziročně vzrostly o 9,1 % na 25,03 mld. USD. Největší podíl na výnosech měly segmenty klientských a infrastrukturních řešení:
Segment infrastrukturních řešení vygeneroval výnosy ve výši 11,65 mld. USD, což představovalo meziročně nárůst o 38 %. Analytické odhady činily 10,58 mld. USD.
Segment klientských řešení reportoval meziročně pokles o 4,1 % na 12,41 mld. USD oproti analytickým odhadům 12,53 USD.
Produktově největší meziroční nárůst výnosů pocházel ze serverů a síťových řešení, který meziročně vzrostl o 80 % na 7,67 mld. USD a překonal tak očekávaných 5,96 mld. USD.
Očištěný provozní zisk meziročně vzrostl o 2,9 % na 2,03 mld. USD a překonal tak průměrná analytická očekávání 1,85 mld. USD.
Finanční výsledky za 2Q 2025, zdroj: Dell Technologies
Komentář managementu
„Dynamika okolo umělé inteligence ve druhé kvartále zrychlila, zaznamenali jsme nárůst podnikových zákazníků poptávajících AI řešení. Poptávka po serverech optimalizovaných na AI činila 3,2 mld. USD, což představovalo meziroční nárůst o 23 %, od začátku roku se jednalo o výnosy ve výši 5,8 mld. USD,“ uvedl provozní ředitel společnosti Jeff Clarke.
Analytický komentář
„Momentum okolo AI nadále pohání výsledky společnosti. Meziroční zvýšení marže v segmentu infrastrukturních řešení na 11 % by mělo rozptýlit obavy z marží AI serverů a zvýšit ziskovost,“ hodnotili představené výsledky analytici z Bloomberg Intelligence.
Akcie Dell Technologies
Akcie Dell Technologies (DELL) v předburzovní fázi posilují o 6,06 % na 110,74 USD.
Vývoj akcie Dell Technologies
Zdroj: Dell, Bloomberg
| Dell Technologies Inc (DELL) -0,7 % na 110,74 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 78,5 | P/E | 18,0 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +44,8 | Očekávané P/E | 14,3 |
| 52týdenní minimum (USD) | 53,6 | Prům. cílová cena (USD) | 153,3 |
| 52týdenní maximum (USD) | 179,7 | Dividendový výnos (%) | 1,5 |
Olga Švepešová Blaťáková, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Wall Street otevírá pátek v zeleném
- Dell Technologies zveřejnil výsledky za 1Q výrazně nad odhady a zvýšil výhled, táhnou ho AI servery
- Americké akcie na začátku obchodování nepatrně oslabují, výsledky zveřejnil Salesforce a další
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Ropa (-4,88 %), stříbro (+1,3 %), měď (+1,15 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,00
- AstraZeneca údajně zkoumala akvizici Bristol-Myers Squibb
- Frankfurtská burza zahajuje obchodování růstem
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci podle konečných dat na 51,9 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci podle konečných dat na 52,2 b.
- ČR: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci klesl na 52,2 b. při očekávání 53,4 b.
- Pražská burza na začátku týdne posiluje, začíná výplata dividendy ČEZ
- Asijské akcie na začátku měsíce klesají, Index MSCI Asia Pacific -0,6 %
- Akciový výhled






