Frankfurtská burza připisovala zisky, Covestro blíže k dohodě s Adnoc
Index DAX + 0,57 % na 18789 b.
Dnes posilovala německá chemická společnost Covestro (+3,08 %), která je o krok blíže k uzavření dohody s petrochemickou společností ze Spojených arabských emirátů Adnoc. Podle zdrojů obeznámených se situací je téměř hotový proces due diligence a Adnoc bude již v září připraven učinit nabídku ve výši 11,7 mld. EUR, což by představovalo 62 EUR za akcii.
Dařilo se i akciím Symrise (+3,29 %), Munich Re (+1,82 %) či Alianz (+1,59 %). Naopak v červených číslech zakončilo Zalando (-2,59 %), BMW AG (-1,46 %) a Mercedes Benz (-0,68 %).
Posiloval také celoevropský index STOXX 600, který si připsal 0,34 % na 520,64 b. Nejvíce se dařilo sektoru průmyslu, utilit a zboží běžné spotřeby. Poklesem pak dnes zakončil pouze sektor zbytné spotřeby, energií a nemovitostí.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Křehký růst na Wall Street
- Opatrný růst v zámoří
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje o 0,4 % vůči koruně na USD/CZK 21,17
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,2 %)
- Americké futures indikují smíšené otevření
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop




