Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva
Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červenec 2024.
Globální akciové trhy v úvodu měsíce pokračovaly v růstu a hlavní US indexy opět vylepšovaly své historická maxima. Druhá polovina měsíce byla však ve znamení ústupu z těchto hodnot společně s vyšší volatilitou.
Domácí trh pokračoval v růstu a připsal si zhodnocení přes 4 %. Série růstových měsíců pražské burzy se tak protáhla již na jedenáct. Z pohledu výkonnosti se dokonce v rámci dané série jednalo o nejrůstovější měsíc ze všech. Z pohledu zobchodovaných objemů byl výsledek spíš typicky prázdninový a s celkovým objemem lehce přes 7 mld. Kč se jednalo o druhý nejslabší měsíc v letošním roce.
Hodnota majetku fondu se dostala v průběhu měsíce na nové maximum, konec na kurzu 1,6727 přinesl meziměsíční změnu o 2,76 %. Z pohledu statistiky se jednalo a jeden z nejúspěšnějších měsíců v rámci letošního roku. Hodnota spravovaného majetku je již v těsné blízkosti hranice 0,5 mld. Kč.
Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.
Fio investiční společnost, a.s.
Nejnovější:
- Denní report - pátek 02.05.2025
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním