Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Český výrobce kyanidu sodného Draslovka údajně projevil zájem o vstup na burzu

Český výrobce kyanidu sodného Draslovka údajně projevil zájem o vstup na burzu

28.7.2023 09:45

Česká společnost Draslovka, která se zabývá výrobou kyanidu sodného, údajně projevila zájem o úpis svých akcií na burzu.

Dle osob znalých věci se Draslovka zajímá o vstup na burzu a již kontaktovala několik upisovatelů, se kterými má jednat přes léto. Veškerá jednání mají ale být ve velmi rané fázi a potenciální IPO je údajně pouze jedna z možností, které společnost zvažuje. Mluvčí společnosti uvedl: „Jak jsme již dříve uváděli, mezinárodní růst Draslovky vyžaduje kapitál, a proto zvažujeme IPO jako jednu z možností. Vše i nadále diskutujeme s našimi finančními poradci.“ Momentálně Draslovku ovládá Brůžkova rodina a společnost BPD Partners. Minulý rok prodala společnost preferenční akcie v hodnotě 150 mil. USD americkému fondu Oaktree Capital Management.

Draslovka ještě není rozhodnutá na kterou burzu by měla zájem upisovat. V minulosti například česká společnost, zabývající se přepravou, Eurowag upsala své akcie na londýnskou burzu.

Zdroj: Reuters


Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4235024,84750
USD20,1868821,41412
GBP27,3283028,98970
CHF24,9850326,50397
PLN5,400155,72845

Kompletní informace zde