Omnicom zveřejnil výsledky za 2Q, organický růst nenaplnil očekávání
Marketingová společnost Omnicom vydala výsledky hospodaření za druhý kvartál, očištěný zisk na akcii o dva centy překonal očekávání. Výnosy v rámci technologického sektoru poklesly přibližně o třetinu.
Zdroj: Omnicom
| Výsledky společnosti Omnicom (OMC) za 2Q 2023 | |||
|---|---|---|---|
| 2Q 2023 | Konsensus 2Q 2023 | 2Q 2022 | |
| Výnosy (mld. USD) | 3,61 | 3,66 | 3,57 |
| Čistý zisk (mld. USD) | 0,3663 | -- | 0,3484 |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,81 | 1,79 | 1,68 |
Výsledky
Výnosy se za 2Q zvýšily o 1,2 % meziročně. Růst výnosů je především výsledkem organického růstu ve výši 3,4 %, analytici očekávali organický růst výnosů ve výši 3,7 %. Směnné kurzy měly na výnosy negativní vliv ve výši 0,7 %.
Provozní zisk meziročně vzrostl o 1,7 % na 550,7 mil. USD, odhad analytiků činil 551,7 mil. USD. Náklady meziročně vzrostly o 1,1 % a dosáhly 3,06 mld. USD.
Níže jsou tabulky výnosů dle poskytovaných služeb, regionu a sektoru klientů.
Výnosy Omnicomu dle poskytovaných služeb
Výnosy Omnicomu dle sektoru klientů
Názory analytiků
Benjamin Swinburne z Morgan Stanley ve výsledcích vidí více pozitiv než negativ. Makroekonomická situace a zvyšování sazeb může mít opožděný dopad. Dále uvedl, že reklamní sektor a média pomohly kompenzovat slabost v technologickém sektoru a telekomunikacích.
Dle Stevena Cahalla z Wells Fargo se ukazují trendy v technologickém a telekomunikačním sektoru jakož i precizním marketingu, ty „se však již ukázaly u konkurence a neovlivňují tak výhled na rok 2023“.
Jason Bazinet z Citi si myslí, že firma zvýší výhled na konec roku 2023, ale obává se, že se Wall street zaměří spíše na organický růst, který je těsně pod očekáváním. Bazinet dále uvedl, že slabý organický růst může dostat akcie OMC pod tlak.
Bloomberg Intelligence píše, že výsledky jsou dobré ale ne skvělé, vzhledem k omezenému výhledu na druhé pololetí. Zvýšení výhledu z 3 % na 3,5 % dle BI naznačuje, že růst druhém pololetí nemusí být tak silný.
Komentář CEO
„Organický růst výnosů byl 3,4 % v druhém čtvrtletí a 4,3 % od začátku roku, to nás pohodlně staví do očekávaného rozmezí a umožňuje silný růst zisku na akcii,“ řekl John Wren, CEO Omnicomu. Dále dodal: „Omnicom si zajistil vedoucí pozici v generativních AI technologiích a partnerství, jež budou podávat nejlepší výsledky našim klientů a zvýší efektivitu operací naší společnosti.“
Akcie Omnicom
Akcie Omnicom v předurzovní fázi odepisují 6,53 % a obchodují za 91,39 dolarů, včera uzavřely na 97,92 dolarech.
Vývoj akcií Omnicom
| Omnicom Group Inc (OMC) -0,3 % na 97,92 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 19,3 | P/E | 13,8 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +20,0 | Očekávané P/E | 13,3 |
| 52týdenní minimum (USD) | 61,9 | Prům. cílová cena (USD) | 99,7 |
| 52týdenní maximum (USD) | 99,2 | Dividendový výnos (%) | 2,9 |
Tobiáš Kohout, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci poklesem o -0,18 %.
- Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Datadog ve výsledcích za 2Q překonal očekávání, pozornost trhu ale poutá výhled na 2H
- Kladný závěr na pražské burze
- USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
- Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Velkoobchodní zásoby v červnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,2 %
- Honeywell Aerospace v prvním reportu po spin-offu snížil celoroční výhled
- CSG: J&T Banka nastavila cílovou cenu na 779 Kč s doporučením „Buy“







