Manažerské obchody: V květnu bylo aktivní vedení M&T 1997, Erste, VIG a CTP
Květen byl v tuzemsku poměrně klidným měsícem. Největší transakce probíhaly v zahraničních společnostech Erste, VIG a CTP.
Na trhu START pražské burzy nakoupil akcie společnosti M&T 1997 jednatel Ivo Ulich skrz společnost Alternate Products s.r.o. Nakoupil 23.5. 2 akcie za jednotkovou cenu 33 tis. Kč a 26.5. 2 akcie za stejnou cenu.
Akcie M&T 1997 nakupoval také podfond STARTEEPO, který 15.5. nakoupil 16 akcií za jednotkovou cenu 33 tis. Kč.
S akciemi se obchodovalo o poznání více v zahraničí. Konkrétně v Erste získal akcie výkonný ředitel Willibald Cernko, který společně se členy představenstva Davidem O’Mahonym a Alexandrou Habeler-Drabek, obdržel v rámci programu pro zaměstnance akcie po 350 EUR. Z manažerů Erste obchodovali dále Ingo Bleier, který uprodal 2900 akcií za cenu 31,91 EUR za akcii.
V Rakousku ještě zůstaneme, protože obchody probíhaly i v pojišťovně VIG, kde nakoupil předseda dozorčí rady Günther Geyer 1250 akcií za průměrnou cenu 24,2137 EUR. Stejný počet akcií nakoupila Herta Geyer za průměrnou cenu 24,25 EUR.
V neposlední řadě došlo k transakcím i v realitní společnosti CTP. Nevýkonný ředitel P. Trenka nakoupil 31. května 2790 akcií v hodnotě 11,5 EUR, který ještě obdržel dalších 2498 akcií. Akcie také obdrželi generální ředitel Remon L. Vos, v objemu 845 974 kusů, a nevýkonný ředitel Gerard Van Kesteren, v objemu 606 kusů. Finanční ředitel Richard Wilkinson potom získal 48 663 práv.
Zdroj: ČNB, Erste Group, VIG, AFM
Aleš Mendl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- CTP: Agentura Moody's zvýšila rating na Baa2 se stabilním výhledem
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
- Erste: BNP Paribas zvyšuje cílovou cenu ze 105 EUR na 110 EUR se stávajícím doporučením
- Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 110,26 EUR a zachovává doporučení na „Neutral“
- Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu na 125 EUR s ponechaným doporučením „overweight“
Nejnovější:
- Zámořské akcie za sebou mají nejhorší seanci od letošního března
- Americké akcie v závěru týdne oslabují
- Frankfurtská burza uzavírá seanci poklesem
- Pražská burza rostla proti zahraničí o 0,9 %
- Wall Street v úvodu odepisuje, analytik UBS Holt varuje před bublinou v polovodičovém sektoru
- Michal Strnad zakládá novou investiční společnost, která může disponovat až 10 mld. EUR
- USA: Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,7 % při očekávání 0,3 %
- CTP: Agentura Moody's zvýšila rating na Baa2 se stabilním výhledem
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporu
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-7,7 %), měď (-4,76 %), ropa (+3,05 %)




