Photon Energy zveřejnil výsledky za první kvartál, společnost prohloubila svou ztrátu
Energetická společnost Photon Energy reportovala výsledky za 1Q. Výnosy společnosti zaznamenaly meziroční růst o 111,0 %. Ztráta dosáhla 4,170 mil. EUR.
Hospodářské výsledky za 1Q
Společnost vygenerovala výnosy ve výši 19,28 mil. EUR. Jedná se o meziroční růst o 111,0 %.
Photon Energy eviduje meziroční pokles hrubého provozního zisku EBITDA, a to o 83,7 %. EBITDA dosáhla v tomto kvartálu 330 tis. EUR.
Společnost prohloubila svou ztrátu z 1,491 mil. EUR na 4,170 mil. EUR.
Zdroj: Photon Energy
Komentář společnosti k finančním výsledkům
Výnosy společnost 1Q byly ovlivněny mnoha faktory. Výnosy z tvorby elektřiny se meziročně snížily o 16,2 %. Tento pokles byl především způsobem snižující se meziroční produkcí (-9,8 %) a snižující se cenou elektřiny. Naopak celkový růst výnosů byl způsoben třemi faktory, a to výnosy z obchodování s komponenty, výnosy společnosti Lerta, která nově spadá pod Photon Energy. Na růst výnosů se rovněž podílely výnosy z inženýrství v Austrálii.
Důvodem zhoršující se provozního zisku EBITDA byly vyšší výnosy segmentů s nižší marží. Provozní zisk rovněž ovlivnily transakční náklady na akvizici společnosti Lerta a růst počtu zaměstnanců.
Výhled společnosti
Společnost výhled na rok 2023. Výnosy by měly meziročně vzrůst o 57,7 % na 150,0 mil. EUR. EBITDA by měla rovněž meziročně vzrůst, a to o 19,3 % na 24,3 mil. EUR.
Odchod finančního ředitele
Andrej Horansky se rozhodl z osobních důvodů odejít z funkce finančního ředitele společnosti Photon Energy. Do doby, než se nalezne nový finanční ředitel, bude tuto funkci zastávat současný generální ředitel, Georg Hotar.
Akcie společnosti Photon Energy
Akcie Photon Energy (BAAPEN) se na pražské burze před výsledky uzavřely na 67,40 Kč za akcii.
Zdroj: Photon Energy
Jakub Němec, Fio banka, a.s.
Related links
- Photon Energy: Sadif Investment Analytics zvyšuje cílovou cenu a doporučení
- Photon Energy zveřejnil výsledky za 1Q
- Pražská burza otevírá v zelených číslech, ČEZ dnes pořádá VH a Photon reportoval výsledky za 1Q
- Photon Energy provedla dodatečné úpravy k výsledkům za 4Q 2025
- Pražská burza v úvodu obchodování posiluje
Latest:
- Frankfurtská burza zakončila týden v zelených hodnotách
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Wall Street zůstane kvůli svátku zavřená
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,43 %), zlato (+1,74 %), zemní plyn (+1,66 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat na 49,4 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat vzrostl na 48,6 b
- Pražská burza na začátku obchodování roste
- Frankfurtská burza v úvodu pátečního obchodování posiluje
- Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu na 27 USD při potvrzení doporučení „neutral“






