Pilulka zamýšlí navýšit kapitál o 20 %, v závislosti na upisovacím rozmezí za více než 250 mil. Kč
Pilulka v rámci pozvánky na valnou hromadu zveřejnila plán upsat až 500 tis. nových akcií s hodnotou 250-500 mil. Kč na základě navrhovaného upisovacího rozmezí.
Pobočka Pilulka Lékárny na Senovážném náměstí v Praze, zdroj: Pilulka
Pilulka Lékárny v úterý večer a středu ráno zveřejnila výsledky za rok 2022, ve kterých zmiňuje plán letos realizovat druhý úpis akcií. Večer zveřejněná pozvánka na valnou hromadu obsahuje samotné parametry, a to záměr upsat až 500 tis. nových akcií v rozmezí 500 až 1000 Kč.
Vůči stávajícímu počtu 2 520 934 by tak horní mez 500 tis. nových akcií znamenala úpis 19,83 % nových akcií. Při upsání všech nových akcií by úpis měl v závislosti na cenovém rozmezí hodnotu 250 až 500 mil. Kč.
V rámci prvního kola budou mít akcionáři, v případě schválení navýšení kapitálu, přednostní právo úpisu, druhé kolo potom bude realizováno prostřednictvím veřejného úpisu akcií na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Emisní kurz může být pro jednotlivá kola odlišný, ale v druhém nebude nižší než v prvním.
Na jednu akcii by připadlo právo na úpis jedné pětiny nové akcie, přičemž akcionáři, kteří vlastní méně než pět dosavadních akcií, by byli oprávněni upsat jednu novou akcii.
„Důvodem zvýšení základního kapitálu Společnosti je získání finančních prostředků k financování rozvojových aktivit Společnosti, zejména k posílení pozice Společnosti na zahraničních trzích (Rakousko, Maďarsko, Rumunsko), k financování rozvoje vlastních IS/IT systémů, k dalšímu rozvoji platformy eHealth (Plus Care), k posílení pracovního kapitálu Společnosti a k financování případných akvizičních aktivit na českém trhu nebo v zahraničí,“ uvádí společnost k odůvodnění.
Valná hromada se bude konat 5. 5. 2023 od 10:00 v sídle společnosti na adrese Českomoravská 2408/1a, 190 00 Praha 9.
Akcie Pilulka Lékárny (BAAPILLE) dnes na pražské burze ztratily 3,3 % na 600 Kč. Na RM-SYSTÉMu oslabily o 4,5 % taktéž na 600 Kč.
Zdroj: Pilulka Lékárny
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Pilulka v rámci START Day zveřejnila výsledky za 1Q
- Manažerské obchody: V dubnu se obchodovalo v Coltu
- Pilulka zveřejnila výsledky za rok 2024 a představila svůj restrukturalizační plán
- Manažerské obchody: V březnu se obchodovalo v Kofole, Primocu, ČEZu a Coltu
- Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy bez výraznějších pohybů
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
- Akcie M2C první obchodní den posílily
- Americké indexy v úvodu smíšeně, reportovaly společnosti CarMax a Darden Restaurants
- Pražská burza přerušila sérii poklesů
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle předběžných dat na -15,3 b. při očekávání -14,9 b.
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu poklesl dle očekávání o 0,1 %
- Kroger reportoval za 1Q, společnost mírně zvýšila výhled celoročních porovnatelných tržeb
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu dosáhl v červnu -4,0 b.