Cílené reklamy Mety se potýkají se zákazy v Evropě
Regulátoři soukromí Evropské Unie tvrdí, že Facebook a Instagram by neměly vyžadovat své uživatele pro akceptaci podmínek služby k zobrazování reklam na základě uživatelské digitální aktivity.
Regulátoři soukromí Evropské Unie rozhodli, že Meta by neměla vyžadovat, aby uživatelé souhlasili s cílenými reklamami na základě jejich online aktivity.
Na toto rozhodnutí lze podat odvolání, pokud ale rozhodnutí nebude staženo, tak výrazně zkomplikuje internetovou inzerci pro Metu i jiné platformy, které využívají personalizované reklamy.
Pokud by se mnoho uživatelů rozhodlo nevyužívat personalizované reklamy Facebook a Instagram by dle analytiků ztratili velkou část svých příjmů.
Dle slov mluvčího Mety toto rozhodnutí není finální a je příliš brzo pro spekulace a potvrdil probíhající jednání s komisí pro ochranu údajů.
Hlavním regulátorem Mety v Evropě je Irsko, kde je Evropské sídlo Mety.
Irsko již pokutovalo Metu za více než 900 mil. USD v posledních čtyřech procesech za posledních 15 měsíců a připravuje dalších 10 dotazů na společnost.
Akcie Mety (META) klesají na NASDAQu o 5,76 % na 115,36 USD, na RM-SYSTÉMu (BAAFB) ztrácí 1,63 %, poslední obchod proběhl na 2 750 kč.
Zdroj: WSJ
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- USA: Index realitního trhu NAHB v prosinci na 39 b. podle očekávání
- Americké akcie v úvodu smíšeně, ServiceNow údajně vede pokročilá jednání o akvizici Armis
- Americké futures kontrakty posilují
- USA: Newyorský výrobní index v prosinci na -3,9 b. při očekávání 10 b.
- Interní prodej akcií ve SpaceX může výrazně zvýšit účetní čistý zisk společnosti Alphabet
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,99 %), měď (+1,33 %), zlato (+1,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ČNB a ECB, report z trhu práce, CPI (USA),..
- Komerční banka: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1 129 Kč při stálém doporučení „hold“
- Eurozóna: Průmyslová výroba v říjnu meziročně vzrostla o 2,0 % při očekávání růstu o 1,9 %




