Pražská burza zahajuje týden růstem především díky finančním emisím
Pražská burza zahájila nový týden pozitivně, když si měřeno indexem PX polepšila o 0,90% na hodnotu 1 233. Podporou se pro index stal především růst bankovních titulů. Erste Bank po zvýšení cílové ceny od analytiků BNP Paribas a Societe Generale posílila o 1,30% na 687 Kč. Moneta Money Bank potom stoupla o 1,52% se závěrem nad 73 Kč. Komerční banka s navýšením cílové ceny od HSBC na 1 100 Kč přidala 1,44% na 740 Kč. Pojišťovna Vig se zvedla o 1,25% na 569 Kč. Naopak nedařilo se akciím Čez, které klesly o -1,11% na 803 Kč při nejvyšším denním objemu 287 mil. Kč. Denní minimum přitom měla energetická společnost dokonce na úrovní 788 Kč. Důvodem pravděpodobně bylo páteční zveřejnění cenových stropů pro jednotlivé výrobní zdroje elektřiny a to především hodnota pro jaderné zdroje na úrovni 70 EUR/MWh.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)




