Akcie v Asii uzavřely v záporu, index Hang Seng odepsal 3,16 %
Asijské akcie v pondělí oslabily po silných datech v pátečním reportu z amerického trhu práce. Ten ukázal, že je trh práce odolnější, než se očekávalo, a tak snížil optimismus ohledně mírnější měnové politiky Federálního rezervního systému.
Administrativa prezidenta Joe Bidena v pátek oznámila omezení vývozu polovodičových technologií do Číny, která rozhodnutí kritizuje a uvedla, že to poškodí dodavatelské řetězce a světovou ekonomiku.
Index MSCI Asia Pacific klesl až o 1,2 % na týdenní minimum. Sektory, které nejvíce ztrácely, byly finance a zbytná spotřeba. Čínský index CSI 300 zamířil k nejnižším hodnotám od dubna 2020 poté, co investory zachvátily obavy o dalším omezení volného pohybu osob, zatímco se trh v Číně po týdenní přestávce znovu otevřel.
Trhy v Japonsku, Jižní Koreji, Malajsii a Tchaj-wanu byly uzavřeny.
Index spotřebitelské důvěry v Indonésii klesl ze 124,7 n. na 117,2 b. Australské devizové rezervy se z 80,6 mld. AUD zvýšily na 83,6 mld. AUD.
Hongkongský Hang Seng -3,16 % na 17179,23 b.
Čínský Shanghai Composite -1,76 % na 2971,2256 b.
Australský S&P/ASX 200 -1,4 % na 6667,8 b.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty oslabují
- Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (eurozóna, USA, Německo)
- Výprodej v USA, index S&P 500 končí -1,53 %
- Indexy v USA přetáčejí do záporu
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
- Walmart reportoval slušné výsledky za 3Q a navýšil celoroční výhled
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v listopadu na 8 b. při očekávání 3 b.
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 14. listopadu klesly o 14 mld. kubických stop
- Na Wall Street panuje dobrá nálada po výsledkovém reportu NVIDIE




