Micron oznámil investici ve výši 100 mld. USD do stavby nového podniku
Micron Technology, jedna z největších polovodičových společností na světě, oznámil plán na výstavbu nové továrny ve státě New York v celkové výši až 100 mld. USD.
Micron v úterý večer oznámil svůj záměr postavit největší zařízení na výrobu polovodičů ve Spojených státech. Do investice by mělo putovat až 100 mld. USD v příštích 20 letech. Stavba by se měla nacházet v okrese Onondaga ve státě New York.
Micron ve své tiskové zprávě uvádí, že stavba této „megatovárny“ by měla ve státě New York vytvořit až 50 tis. nových pracovních míst, z toho přibližně 9 tis. z nich přímo pro společnost Micron.
"Stavba tohoto zařízení v centrálním New Yorku přinese benefity i nad rámec samotného polovodičového průmyslu. Posílí vůdčí roli Spojených států v technologickém sektoru, ekonomickou a národní bezpečnost a podpoří inovace a konkurenceschopnost na příští dekády,“ uvedl CEO společnosti Sanjay Mehrotra.
Přípravné práce na stavbě tohoto projektu by měly začít v roce 2023, samotná stavba pak v roce 2024. První produkce z tohoto podniku se očekává v závěru dekády.
Micron ve spolupráci se státem New York navíc oznámil investici 500 milionů USD do komunitního rozvoje a rozvoje pracovní síly se zaměřením na znevýhodněnou populaci skrz tzv. Green CHIPS Community Investment Fund. Z této částky by měl 250 milionů USD investovat právě Micron.
Akcie Micron Technology, Inc. (MU) v předburzovní fázi klesají o 1,59 % na 53,10 USD.
Zdroj: Micron, Wall Street Journal
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Google představil novou techniku komprese, která by mohla snížit potřebné množství paměti pro AI
- Wall Street v úvodu ztrácí
- Micron díky AI boomu ve 2Q znovu předčil veškerá očekávání, společnost chystá velké investice
- Wall Street solidně roste
- Wall Street v úvodu týdne roste v čele s výrobci pamětí a datových úložišť
Nejnovější:
- Společnosti Meta a Google prohrály soud ohledně závislosti na sociálních sítích (+pohledy analytiků)
- Pražská burza klesla s negativním sentimentem ve světě
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v březnu na 11 b. při očekávání 3 b.
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 20. březnu klesly o 54 mld. kubických stop
- Wall Street v úvodu čtvrtečního obchodování ztrácí
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 21. březnu na 210 tis. v souladu s očekáváním
- Americké futures indikují otevření trhu v červených číslech
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-6,12 %), ropa (+4,35 %), zlato (-2,42 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,21
- Google představil novou techniku komprese, která by mohla snížit potřebné množství paměti pro AI




