Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů ČEZ, ŠKODA JS a Middle Estates
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal prvostupňové rozhodnutí, tím povolil spojení soutěžitelů ČEZ, a.s., se společnostmi ŠKODA JS a.s. a Middle Estates, s.r.o. Toto rozhodnutí již nabylo právní moci.
ŠKODA JS působí v ČR v oblasti inženýringu, výroby a servisu jaderných zařízení. Middle Estates se zabývá správou a pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor pro ŠKODU JS.
Úřad se snažil posoudit možné dopady spojení na úroveň hospodářské soutěže na trzích výroby a velkoobchodního prodeje elektrické energie, návrhů a konstrukce jaderných ostrovů pro nové jaderné elektrárny a údržby a servisu primárního okruhu jaderných elektráren.
Závěrem je, že spojení nezvýší tržní sílu spojujících a soutěžitelů natolik, aby to narušilo hospodářskou soutěž, zejména v důsledku vzniku nebo posílení dominantního postavení spojujících se soutěžitelů nebo některého z nich.
Dříve jsme již informovali o tom, že ČEZ získal 100 % podíl ve společnosti Škoda JS.
Zdroj: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Lucie Bedrníková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




