Fiala jednal s generálním ředitelem ČEZu o jeho transformaci
Premiér Petr Fiala a generální ředitel ČEZu Daniel Beneš jednali o transformaci energetické společnosti. Cílem jednání je získání větší kontroly nad energetickými zdroji.
Dle Fialy je zapotřebí zastropovat ceny energií na evropské úrovni, na čemž se i při pondělním jednání shodl s německým kancléřem Olafem Scholzem. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela svolal na 9. září mimořádnou evropskou radu pro energetiku.
„Naším cílem je získat výrobu a cenotvorbu elektrické energie pod kontrolu státu," řekl premiér Fiala v minulém týdnu.
„S generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem jsem jednal zejména o aktuálních cenách elektřiny a o konkrétních krocích k jejich snížení. Bavili jsme se také o chystané transformaci společnosti s cílem získat větší státní kontrolu nad energetickými zdroji," uvedl dnes premiér Fiala.
Akcie ČEZu (BAACEZ) včera na pražské burze uzavřely na 995,4 Kč. Na RM-SYSTÉMu pod stejným tickerem zakončily na 997,5 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČEZ: Trigon Dom Maklerski zvyšuje cílovou cenu na 943,3 Kč a potvrzuje doporučení „sell“
- ČEZ: Citi zvyšuje cílovou cenu na 830 Kč a ponechává prodejní doporučení
- ČEZ se státem podepíše memorandum o malých modulárních reaktorech
- První kroky k zestátnění ČEZu budou provedeny na letošní valné hromadě, řekl premiér Andrej Babiš
- ČEZ: Ratingová agentura Moody’s zvýšila rating z Baa1 na A3 se stabilním výhledem
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,17 %), zlato (+1,22 %), pšenice (+1,18 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,34
- Frankfurtská burza se obchoduje v zelených číslech
- Pražská burza otevírá středu pozitivně
- Akciový výhled
- Asijské akcie se obchodují smíšeně
- Evropské futures bez jasného směru
- Očekávané události: Změna zásob surové ropy podle EIA (USA), spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Zámořské akcie uzavřely v červených číslech
- Americké akciové trhy mírně oslabují




