Ford propustí zhruba 3000 zaměstnanců
Americká automobilka Ford Motor potvrdila, že za účelem snížení nákladů sníží počet zaměstnanců o zhruba tři tisíce.
Ford v pondělí interním emailem oznámil zaměstnanců, že tento týden bude dotčené zaměstnance informovat. S již nižším počtem zaměstnanců by měla společnost fungovat od 1. září.
Propouštění se dotkne zhruba 2000 tisíc zaměstnanců v továrně v Dearborn ve státě Michigan, kde společnost zároveň sídlí. Zbývajících tisíc míst, jež mají být zrušena, obsazují externí agentury.
Ohlášení propouštění není velkým překvapením. Média o jeho příchodu informovala již v červenci jako součásti širší restrukturalizace za cílem přechodu k elektromobilizaci.
CEO Jim Farley nedávno uvedl, že cílem je snížení ročních nákladů o 3 mld. USD do roku 2026. S tím souvisí také dosažení provozní marže 10 % oproti loňským 7,3 %.
Akcie Ford Motor se obchodují na newyorské burze pod tickerem F. V předburzovní fázi posilují o 0,2 %.
Zdroj: Wall Street Journal
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




