M&T potvrzuje vstup na trh START
Výrobce dveřních klik M&T dnes ve své tiskové zprávě potvrdil svůj záměr ohledně vstupu na trh START pražské burzy. Mezi investory umístí 35 % akcií společnosti.
Společnost Material & Technology s.r.o. potvrzuje již dříve oznámený vstup na trh START. Současný 100% akcionář Ivo Ulich mezi investory vmísí 35 % akcií skrze veřejnou i neveřejnou nabídku. Přes veřejnou nabídku je plánováno prodat přibližně třetinu zamýšleného objemu akcií, přičemž jejich přijetí k obchodování je společností očekáváno na konec června 2022. Předpokládané výnosy z prodeje mají dosáhnout minimální výše 112 mil. Kč.
S celou transakcí pomáhá výrobci klik finanční skupina STARTEEPO, jejíž fond CZEGG VENTURES v ní v dubnu koupil 20% podíl.
„Vstup na burzu je pro M&T prestižním milníkem v její 25leté historii,“ uvedl Ivo Ulich.
Material & Technology s.r.o. 12. května změnila právní formu a přeměňuje se se na M&T 1997 a.s., přičemž základní kapitál vzrostl na 128 mil. Kč při počtu 12,8 tis. kusů akcií.
Zdroj: M&T
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Eurozóna: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 0,9 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,1 %), ropa (-2,32 %), zlato (-1,64 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,16
- Eurozóna: Běžný účet ECB v dubnu po sezónním očištění vzrostl na 15,7 mld. EUR
- Frankfurtská burza na začátku obchodování mírně posiluje
- Pražská burza zahajuje obchodování v kladných hodnotách, Valná hromada Kofoly schválila dividendu
- Kofola: Valná hromada schválila dividendu ve výši 21 Kč na akcii
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty mírně oslabují
- Asijské akcie rostou po dohodě Trumpa s Íránem




