Asijské akcie třetí den v řadě odepsaly ze svých hodnot
Asijské akcie se již třetí obchodní den obchodovaly v záporných hodnotách, jelikož investoři se nadále obávají možných regulací ze strany Číny a agresivních vyhlídek utahování měnového politiky ze amerického Federálního rezervního systému.
Především technologičtí giganti Tencent a Alibaba se postarali o až 0,6% pokles indexu MSCI Asia-Pacific v průběhu obchodování poté, co Peking oznámil „očistu“ video průmyslu.
Nejhůře si po velikonočních svátcích vedly akcie v Hong-Kongu, nejlépe naopak v Japonsku a Jižní Koreji.
Čínská lidová banka v pondělí představila balík opatření pro podniky postižené Covid-19, jelikož nejnovější ekonomická data začaly naznačovat dopady probíhajících lockdownů.
Kroky Fedu a dalších centrálních bank v boji proti inflaci byly hlavními indikátory výprodejů akcií v asijském regionu, které se od začátku roku nacházejí ve ztrátě průměrně o 11 %.
Japonský Nikkei 225 +0,69 % na 26985,09 b.
Hongkongský Hang Seng -2,36 % na 21009,2 b.
Čínský Shanghai Composite -0,47 % na 3180,6058 b.
Jihokorejský Kospi +0,95 % na 2718,89 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,56 % na 7565,2 b.
Zdroj: Bloomberg
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,43 %), zlato (+1,74 %), zemní plyn (+1,66 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat na 49,4 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat vzrostl na 48,6 b
- Pražská burza na začátku obchodování roste
- Frankfurtská burza v úvodu pátečního obchodování posiluje
- Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu na 27 USD při potvrzení doporučení „neutral“
- Akciový výhled
- Asijské akcie zakončily volatilní týden v plusu
- Evropské futures indikují otevření trhů v plusu




