Kofola ČeskoSlovensko: finální výsledky hospodaření za rok 2021
Kofola dnes ráno představila kompletní čísla za loňský rok. Konferenční hovor s managementem bude následovat ve středu 13. dubna od 10h.
| Výsledky hospodaření za rok 2021 | ||||
|---|---|---|---|---|
| mil. Kč | 2021 | Konsensus trhu* | 2020 |
y/y |
| Výnosy | 6636 | 6494 | 6172 | 7,5 % |
| EBITDA | 1128 | 1118 | 1030 | 9,5 % |
| EBIT | 519 | - | 410 | 26,5 % |
| Čistý zisk |
229 | - | 181 | 26,3 % |
| Zisk na akcii (Kč) |
10,3 | - | 8,1 | 27,2 % |
*průměr podle průzkumu společnosti Kofola
Kofola dnes ráno potvrdila provozní výsledky hospodaření, zveřejněné již v rámci předběžného únorového reportu. Kofola tak za rok 2021 vykázala růst tržeb o 7,5 % na 6636 mil. Kč, provozní zisk EBITDA pak oproti roku 2020 navýšila o 9,5 % na 1128 mil. Kč (došlo k mírnému vylepšení oproti předběžným 1125 mil. Kč). Nově zveřejněným číslem je čistý zisk, který za loňský rok vzrostl o 26,3 % na 229 mil. Kč. To je v souladu s naším očekáváním.
Výhled na letošní rok management společnosti podle našich předpokladů ponechal na stávající úrovni. Konkrétně, na úrovni EBITDA Kofola očekává rozpětí 1080 – 1200 mil. Kč, na úrovni tržeb pak letos předpokládá 11% růst. Kofola rovněž zopakovala cíl letos vyplatit dividendu ve výši 13,50 Kč na akcii. To by znamenalo meziročně stabilní úroveň a 4,4% dividendový výnos.
Kofola vedle loňských čísel zveřejnila také indikaci na první letošní kvartál. V lednu očekává meziroční růst tržeb o 22 %, za únor, resp. březen pak uvádí 35%, resp. 38% růst. Loňský první kvartál byl silně paralyzován covidovými restrikcemi (HoReCa uzavřena, resp. výrazně omezena), výraznější růsty hospodaření tak lze v 1Q 2022 očekávat. Nicméně indikované růsty výnosů za únor a březen vypadají solidně. My za celý 1Q 2022 v prvních odhadech předpokládáme cca 24% růst tržeb na 1433 mil. Kč, EBITDA by se pak mohla dostat na úrovně poblíž 110 mil. Kč, což by značilo nárůst oproti loňským 91 mil. Kč.
Kofola potvrdila čísla za loňský rok, čistý zisk nepřekvapil. V tomto ohledu dnešní report hodnotíme neutrálně. Indikace výnosů do 1Q 2022 vypadá zajímavě a hodnotíme jí příznivě.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Kofola získá společnost BHMW, krajský soud posvětil prodej za 440,5 mil. Kč
- Kofola oznámila akvizici BHMW, rozšiřuje své portfolio minerálních vod
- Manažerské obchody: V červnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Pražská burza v úvodu odepisuje, Kofola dnes naposledy s nárokem na dividendu
Nejnovější:
- Pražská burza překonala hranici 2800 bodů
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu klesla na 89,4 b. při očekávání 90,2 b.
- USA: Prodeje nových domů v červenci dosáhly 607 tis. při očekávání 620 tis.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na 4 b. při očekávání 7 b.
- Wall Street v úvodu úterní seance posiluje, výsledky Dick’s Sporting Goods zaostaly za odhady
- USA: Index cen domů FHFA v červnu meziměsíčně stagnoval při očekávání růstu o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,91 %), pšenice (-1,93 %), zemní plyn (-1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,66
- Výrobce chytrých prstenů Oura Health údajně usiluje o získání až 3 mld. USD v rámci IPO




