Tatry mountain resorts: Výsledky hospodaření za fiskální rok 2021
Slovenský provozovatel hotelových a zábavních středisek Tatry mountain resorts včera večer uveřejnil hospodářské výsledky za fiskální rok 2021, který skončil k 31. říjnu 2021.
Dle slov generálního ředitele Igora Rattaje byly vzhledem k pandemickým restrikcím všechny resorty po většinu zimní sezóny uzavřeny či byl výrazným způsobem omezen jejich provoz. To se promítlo také do finančních ukazatelů.
Celkové výnosy (včetně vládních podpor) klesly meziročně o 41,8 % na 64,8 mil. EUR. Na prudký pokles výnosů společnost reagovala téměř čtvrtinovým snížením provozních nákladů. Zisk EBITDA oproti předchozímu roku, kdy dosáhl 35,14 mil. EUR, výrazně zkorigoval na 7 mil. EUR. Společnost prohloubila čistou ztrátu, která za celý rok dosáhla 45,9 mil. EUR.
Vývoj výnosů, zisku EBITDA a EBITDA marže společnosti Tatry mountain resorts v čase. Zdroj: Tatry mountain resorts
Společnost Tatry mountain resorts vlastní a provozuje 11 resortů (7 horských středisek, 2 zábavní parky a 2 golfové resorty) a 15 hotelů na Slovensku, v České republice, Rakousku a Polsku.
S akciemi Tatry mountain resort lze obchodovat na pražské burze pod tickerem BAATMR.
Zdroj: Tatry mountain resorts
Michal Fric, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Wall Street končí mírně v záporu
- Americké indexy ztrácejí
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)






