Asijské trhy v konsolidaci, čeká se na stanoviska centrálních bank a americkou inflaci
Asijským akciím se na pozadí výprodeje čínských aktiv moc nedařilo. Rostoucí výnosy státních dluhopisů, které svědčily především finančnímu sektoru, tak pouze vykompenzovaly ztrátu čínského trhu.
Největším propadákem asijského trhu dnes byla firma Wuxi Biologics, která odepsala 23 % poté, co ji Spojené státy spolu s dalšími firmami připsaly na takzvaný „unverified list“. Sentiment na trzích zůstává z počátku týdne neutrální, neboť investoři nadále vyčkávají na rozhodnutí měnových autorit Indie, Thajska a Indonésie stejně jako na americká data o inflaci.
Člen rady centrální banky Austrálie RBA Edwards oznámil, že by autorita mohla v tomto roce zvednout hlavní sazbu „cash rate“ až čtyřikrát. Dle jeho vyjádření nemá jednorázové zvýšení žádný smysl.
Platební bilance Japonska byla v prosinci s deficitem 380,8 mld. JPY, když trh čekal přebytek 106,4 mld. JPY.
Japonský Nikkei 225 +0,13 % na 27284,52 b.
Hongkongský Hang Seng -1,01 % na 24331,37 b.
Čínský Shanghai Composite +0,67 % na 3452,6288 b.
Jihokorejský Kospi +0,05 % na 2746,47 b.
Australský S&P/ASX 200 +1,07 % na 7186,7 b.
Zdroj: Bloomberg, The Wall Street Journal
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Ropa (+6,36 %), stříbro (-4,28 %) a zlato (-2,26 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,29
- ČR: Devizové rezervy v červnu na 179,6 mld. USD
- Skupina Mmcité reportovala výsledky za 1Q 2026
- Frankfurtská burza otevírá v záporu
- Pražská burza v úvodu v červeném
- Asijsko-pacifický region uzavřel smíšeně
- CTP: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu ze 17 EUR na 18 EUR se stávajícím doporučením „Neutral“
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty oslabují




