Volatilita na Wall Street pokračuje, oportunisté loví ve slevách
Americké akciové indexy nadále doprovází vysoká volatilita na pozadí eskalujících tenzí mezi Ruskem a Ukrajinou s nejasným koncem, stejně tak investoři netrpělivě vzhlíží k výstupu ze zasedání Fedu (zítra ve 20h našeho času), který patrně dále napoví o blížícím se utahování měnové politiky.
Přesto se trhy solidně zotavily z počátečního tlaku, kdy technologický Nasdaq ztrácel přes 3% a nyní již registrují přijatelnější ztráty. Nejlépe si logicky stojí defenzivní odvětví, reflektováno pouze v mírné ztrátě u indexu Dow Jones (-0,1%), širší index S&P500 pak oslabuje o 0,8%. Nasdaq vykazuje ztrátu 1,5%, kdy dynamické / spekulativní tituly nadále zůstávají pod vysokým tlakem.
Při plošné korekci se ale řada fundamentálně kvalitnějších titulů dostala též na zajímavější valuační násobky včetně hlavních jmen „FAANG klubu“ a dá se čekat po dosavadním lednovém výplachu postupné vyrovnávání vah kupců a prodejců, kteří dosud měli výrazně navrch. Vedle Fedu a napjaté situace na Východě do dění významně zasahuje i probíhající výsledková sezona, která u větších jmen též zažila spíše zklamání a prudké pohyby dolů (viz např. volný pád Netflixu). Bude tak nadále zajímavé sledovat kvartální reporty (technologických) hegemonů – dnes po closu Microsoft, Texas Instruments, zítra Tesla, Intel či ve čtvrtek Apple, Visa, Mastercard.
V čele poražených se dnes nadále udržují informační technologie (-1,5%) a komunikační služby (-1,4%), naopak exceluje sektor energií (+3,2%) při růstu ceny ropy (+2,2%) i zemního plynu (+1,2%). U drahých kovů se daří zlatu (+0,5%) s posunem nad hladinu 1850 USD/oz, stříbro ale mírně ztrácí (-0,2%), setrvávající v blízkosti 24 USD/oz. Dluhopisy po předchozím posilování dnes také oslabují, a to napříč splatnostmi, když v předvečer výstupu Fedu se výnos 10letého vládního bondu posunul na 1,78% ze včerejších 1,74%.
Ze zajímavých individuálních pohybů vypíchněme téměř 8% povýsledkový růst předního poskytovatele platebních karet American Express (AXP) v návaznosti na silná čtvrtletní čísla a zvýšení výhledu. Též se daří ropným společnostem. Povýsledkové zklamání je naopak patrné u konglomerátu General Electric (GE), jehož akcie ztrácí více než 6%.
| Index S&P 500 -0,82 % na 4373,94 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Energie | +3,2 % | Informační technologie | -1,5 % |
| Finanční sektor | +0,5 % | Komunikační služby | -1,4 % |
| Zdravotní péče | -0,3 % | Zbytná spotřeba | -1,4 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| American Express (AXP) | +7,9 % | NextEra Energy (NEE) | -7,5 % |
| APA Corp (APA) | +7,4 % | Paycom Software (PAYC) | -6,5 % |
| Occidental Petroleum Corp (OXY) | +7,0 % | General Electric (GE) | -6,1 % |
| Halliburton (HAL) | +6,7 % | Monolithic Power Systems (MPWR) | -5,2 % |
| Zions Bancorp NA (ZION) | +6,3 % | Dexcom (DXCM) | -5,2 % |
Lamač David, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- General Electric Aerospace předčil ve 3Q očekávání a druhý kvartál po sobě navýšil výhled
- Křehký růst na Wall Street
- American Express zveřejnil výsledky za 3Q a zúžil roční výhled
- Korean Air objednala letadla Boeing společně s motory a údržbou od GE Aerospace za 50 mld. USD
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
Nejnovější:
- Zámořské akcie citelně oslabily
- Americké akcie oslabují, technologičtí giganti pod tlakem
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 6413 tis. barelů
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
- Pražská burza na záporné nule
- Americké indexy v úvodu seance oslabují, v čele s akciemi Walt Disney
- Zábavní a mediální společnost Walt Disney oznámila výnosy za 4Q pod odhady
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporných hodnotách
- Vývoj cen komodit: Ropa (+0,96 %), měď (+0,67 %), zlato (+0,62 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18




