Pražská burza ztratila, Erste Bank -2,82%
Pražská burza po dvou růstových seancích v tomto týdnu dnes oslabila o -0,97% na 1 437 bodů. Zatímco v uplynulých dnech udržoval pražskou burzu v plusu především nárůst akcií Erste Bank, dnes potom korekce tohoto titulu o -2,82% na 1 068 Kč byla hlavním důvodem ztrát indexu PX. Nicméně nedařilo se taktéž pojišťovně Vig (638 Kč -2%) a Komerční bance, která odepsala -1,17% na 970 Kč. Menší pokles registrovala i Moneta Money Bank a to -0,54% se závěrem těsně nad 92 Kč. Bez výraznější změny potom uzavřel Čez (812 Kč -0,06%). Naopak zisky z úvodu týdne ještě dále navýšila Česká zbrojovka (534 Kč +0,75%). Největší objem obchodů dnes registrovala Erste Bank a to 228 mil. Kč.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu




