Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Asijské akcie posilovaly, v Číně se dařilo realitnímu i technologickému sektoru

Asijské akcie posilovaly, v Číně se dařilo realitnímu i technologickému sektoru

11.11.2021 08:54

Japonský Nikkei 225 +0,59 % na 29277,86 b.
Hongkongský Hang Seng +0,97 % na 25239,38 b.
Čínský Shanghai Composite +1,15 % na 3532,7858 b.
Jihokorejský Kospi -0,18 % na 2924,92 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,57 % na 7381,9 b.

Na asijských trzích ve čtvrtek panoval převážně pozitivní sentiment. Akcie v Japonsku po čtyřdenních ztrátách posilovaly, taženy výrobci elektromobilů. V Číně přinesly nové události povzbuzení investorům v realitním i technologickém sektoru. Na trzích se spekuluje, že čínská vláda plánuje finanční pomoc developerům. Úvěry bank do realitního sektoru v říjnu prudce vzrostly a tento trend bude nejspíš pokračovat i v listopadu, uvádí významné čínské noviny. Spekuluje se, že Peking usnadní státním realitním firmám podmínky k akvizicím, píše lokální zpravodajská agentura Cailian.

Společnost Evergrande s největší pravděpodobností stihla splnit včerejší termín kupónových plateb na její dolarové dluhopisy a vyhnula se tak defaultu, uvádí Bloomberg. Přijetí úrokových plateb k těmto dluhopisům potvrdil věřitel Evergrande, společnost Clearstream.

Technologická společnost Didi, která nabízí online služby v oblasti dopravy a přepravy, se připravuje na znovuuvedení své aplikace na čínský obchod s aplikacemi ke konci roku, jelikož čínští regulátoři ukončují jejich šetření, reportovala agentura Reuters. Vláda by měla oznámit případnou pokutu pro Didi v prosinci. Didi si pro tento případ nechala stranou v přepočtu 1,6 mld. USD. Na zprávu pozitivně reagovaly i další firmy v technologickém sektoru, index Hang Seng Tech rostl o téměř 2 %.

Japonský index PPI v říjnu vzrostl o 8,0 % při očekávání růstu o 7 %. Index je tak na nejvyšší hladině od ledna roku 1981, což vytváří na společnosti další tlak na zvyšování cen produktů, jelikož jejich zisky jsou snižovány vysokými cenami komodit.

Míra nezaměstnanosti v Austrálii v říjnu vzrostla ze 4,6 % na 5,2 % při očekávání 4,8 %.

Zdroj: Bloomberg


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,2091225,68088
USD21,3335322,63047
GBP28,5559930,29201
CHF25,8774127,45059
PLN5,663786,00812

Kompletní informace zde