Frankfurtská burza uzavřela v zisku
Index DAX uzavřel se ziskemm o 0,36 % na 15599,23 b.
Index DAX +0,36 % na 15599,23 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Porsche Automobil Holding (PAH3) | +4,7 % | Henkel (HEN3) | -1,8 % |
Volkswagen (VOW3) | +4,7 % | Delivery Hero (DHER) | -1,8 % |
BMW (BMW) | +2,2 % | RWE (RWE) | -1,6 % |
SAP (SAP) | +2,0 % | Airbus (AIR) | -1,6 % |
Qiagen (QIA) | +1,6 % | Deutsche Wohnen (DWNI) | -1,2 % |
V Evropě se v pondělí obchodovalo bez větších změn, investoři se připravovali na rušný výsledkový týden, komentuje Bloomberg pohyby na trzích. Nejvíce posílily sektory energií /+1,27 %), materiálů (+0,90 %) a financí (+0,49 %). Klesaly naopak průmyslové firmy (-0,74 %), utility (-0,60 %), komunikační služby (-0,60 %) a sektor nemovitostí (-0,58 %).
Akcie z indexu DAX dnes kolísavým tempem rostly a uzavřely se ziskem o 0,36 % na 15599,23 b. Evropský index STOXX 600 byl v průběhu dne také volatilní a místy zamířil do záporných čísel. V závěru však se pohyboval v mírně kladných hodnotách a připsal si 0,07 % na 472,21 b.
Silněji rostly akcie výrobců automobilů poté, co report od Jato Dynamics ukázal, že elektromobil Tesly Model 3 byl v září nejlépe prodávaným autem v Evropě. Stal se tak prvním elektromobilem, který se umístil na vrchol tohoto žebříčku. Posilovaly tak akcie Porsche Automobil (PAH3; +4,7 %), Volkswagen (VOW3; +4,7 %), BMW (BMW; +2,2 %).
Z indexu DAX se dařilo také akciím SAP (SAP; +2,0 %) a Qiagen (QIA; +1,6 %). Klesaly naopak akcie Henkel (HEN3; -1,8 %), Delivery Hero (DHER; -1,8 %), RWE (RWE; -1,6 %), Airbus (AIR; -1,6 %) a Deursche Wohnen (DWNI; -1,2 %).
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Wall Street rostla
- Uklidnění strachu z konfliktu Izrael/Írán přináší na trhy růst
- Index DAX v závěru dnešního dne obchodování posiluje
- Praha beze změny, M2C úspěšně upsalo akcie na Startu
- Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..
- Americké akcie na začátku obchodní seance posilují
- Společnost M2C úspěšně vstupuje na pražskou burzu, upsala akcie za 224 mil. Kč
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,8 %
- USA: Newyorský výrobní index v červnu na -16,0 b. při očekávání -6,3 b.
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn +3,88 % na 3,72 USD za mbtu