Asijské akcie posilovaly, podpořil je růst v Japonsku a čínském technologickém sektoru
Japonský Nikkei 225 +1,6 % na 28498,2 b.
Hongkongský Hang Seng +1,68 % na 25255,42 b.
Čínský Shanghai Composite -0,06 % na 3589,8886 b.
Jihokorejský Kospi -0,11 % na 2956,3 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,28 % na 7299,8 b.
Asijské akcie v úvodu týdne posilovaly, podpořil je silný růst v Japonsku a pozitivní sentiment trhu pro čínské technologické firmy.
Japonské akcie tlačil nahoru slabší yen a komentář nedávno zvoleného premiéra Fumio Kishidy, že v současnosti nezvažuje změny ve zdanění kapitálových zisků, uvedl Bloomberg. Čínské technologické akcie vzrostly v souvislosti se zmírňujícími se obavami z regulací internetových platforem poté, co čínský doručovatelský gigant Meituan obdržel nižší než očekávánou antimonopolní pokutu. Hongkongský index Hang Seng Tech se tak dostává ze středečního rekordního minima, již třetím dnem v řadě totiž rostl, v pondělí posílil téměř o 3 %.
Oproti těmto pozitivním zprávám přetrvávají problémy v čínském realitním sektoru. Čínští developeři se kvůli nízké likviditě snaží o prodloužení doby splatnosti jejich dluhopisů či výměnu dluhu, aby se vyhnuly okamžitému defaultu. Sílí varování, že krize likvidity společnosti Evergrande se přelévá i do zbytku čínského realitního sektoru.
Objednávky strojů v Japonsku dle konečných výsledků meziročně vzrostly o 71,9 % oproti předběžným odhadů očekávajícím růst o 85,2 %.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii