Qualcomm nabízí 4,6 mld. USD za akvizici společnosti Veoneer, převyšuje nabídku konkurence
Americký výrobce čipů Qualcomm zveřejnil nabídku akvizice společnosti Veoneer za 4,6 mld. USD a překonal tak konkurenční nabídku z minulého měsíce od společnosti Magna.
Americký výrobce čipů Qualcomm oznámil nabídku v hodnotě 4,6 mld. USD za akvizici společnosti Veoneer, která se zaměřuje na automobilovou technologii. Převýšil tak konkurenční nabídku od Magna, která za akvizici nabízela 3,8 mld. USD neboli 31,25 USD za akcii.
Nabídka Qualcommu cení akcie Veoneer na 37 USD, tedy o 18 % více než Magna. Akvizice by navíc nevyžadovala schválení od akcionářů Qualcommu a byla by placena v hotovosti, oznámil výrobce čipů ve čtvrtečním prohlášení.
CEO společnosti Cristiano Amon v dopise pro představenstvo Veoneer uvedl, že jeho společnost Veoneer již dlouho obdivuje. „Věříme, že společně máme unikátní pozici k urychlení konkurence na trhu a vytvoření volby pro automobilový ekosystém,“ stojí v dopise.
Veoneer vyrábí asistenční technologii do aut, např. technologii řízení bez rukou či vyhýbání se dopravním nehodám.
Společnost Magna odmítla událost komentovat, společnost Veoneer nebyla pro komentář k zastižení, uvádí Bloomberg.
Akcie společnosti Qualcomm na NASDAQ klesají o 1,77 % na 145,59 USD.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Qualcomm ve 2Q překonal odhady tržeb, investory ale znejistěl opatrný výhled
- TSMC oslovila Nvidii, AMD a Broadcom s nabídkou na vytvoření společného podniku
- Výrobce čipů Qualcomm v 1Q překonal očekávání, výhled na 2Q mezi investory vyvolal obavy
- Výrobce čipů Qualcomm ve 4Q předčil očekávání analytiků a zveřejnil výhled nad očekáváním pro 1Q
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,74 %), zemní plyn (-1,89 %), zlato (-1,48 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,39
- Německo: Index IFO očekávání v červnu na 90,7 b. při očekávání 89,9 b.
- Pražská burza v úvodu posiluje
- Frankfurtská burza zahajuje obchodování růstem o téměř 2 %
- ČR: Index spotřebitelské důvěry v červnu na 100,7 b. při očekávání 100,4 b.
- Akciový výhled
- ČEZ: Změny v dozorčí radě a ve výboru pro audit
- Evropské futures kontrakty zaznamenávají silný růst, DAX futures +1,87 %
- Asijské akcie výrazně rostou poté, co prezident Trump oznámil příměří mezi Izraelem a Íránem