První den obchodování s Krispy Kreme, akcie vzrostly o 23,5 %
K prvnímu červencovému dni se poprvé po dlouhé době opět obchodovalo s akciemi Krispy Kreme, tentokrát s tickerem DNUT. Společnost během prvního obchodního dne zvýšila svou tržní kapitalizaci o téměř jednu čtvrtinu.
Původně měly akcie Krispy Kreme na burze debutovat při ceně 21-24 USD, den před zahájením obchodování však byla stanovena emisní cena výrazně pod spodní hranicí upisovacího rozmezí na 17 USD.
Výkonný ředitel společnosti Michael Tattersfield k prvnímu dni na burze a volatility okolo restaurací rychlého občerstvení uvedl, že více než na cenu akcií se zaměřoval na kvalitu investorů, kterými dle jeho slov nyní jsou dlouhodobí investoři, včetně státních fondů.
Během prvního obchodního dne si akcie (NASDAQ: DNUT) připsaly 23,53 % na 21 USD, ve fázi po uzavření trhu akcie nadále posilovaly o 0,9 % na 21,19 USD.
Zdroj: Bloomberg, Yahoo Finance
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy mírně ztrácí
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
- Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
- Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
- Přední americké akciové indexy na začátku obchodování mírně posilují
- Infineon za 2Q dle očekávání, společnost preventivně snížila celoroční výhled kvůli clům
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Výrobce polovodičů TSMC zaznamenal v dubnu meziroční růst tržeb o 48,1 %
- Poskytovatel online obchodů Shopify zaznamenal v 1Q meziroční růst výnosů o 27 %
- Tržby společnosti Monster Beverage za 1Q nedosáhly na očekávání Wall Street