CrowdStrike za 1Q reportuje výnosy, zisky i výhled nad očekáváním a rekordní hotovostní toky
Americká technologická společnost CrowdStrike, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, oznámila výsledky za 1Q fiskálního roku 2022. Výnosy společnosti převýšily nejvyšší očekávání (horní odhad 300 mil. USD), stejně tak očištěný zisk na akcii (horní odhad 0,06 USD). Konsensus analytiků byl překonán i výhledem na 2Q.
| Výsledky společnosti Crowdstrike (CRWD) za 1Q FY 2022 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1Q FY 2022 | Konsensus 1Q 2022 | 1Q FY 2021 | ||
| Výnosy (mil. USD) | 302,8 | 291,4 | 178,1 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | -82,8 | -- | -19,2 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,10 | 0,05 | 0,02 | |
Výnosy vykázaly silný růst, toky peněz dosahují rekordních objemů
Celkové výnosy společnosti meziročně vzrostly o 70 %, na pozitivním trendu se zapříčinil především růst výnosů z předplatného. Ty meziročně posílily o 73 % na 281,2 mil. USD. Hrubá marže předplatného se meziročně nezměnila, činí 77 %.
Roční hodnota opakovaných tržeb z předplatného meziročně se meziročně navýšila o 74 % na 1,19 mld. USD, přičemž 143,8 mil. USD k této částce přibylo v uplynulém kvartálu.
Společnost za 1Q zaznamenala rekordní objem hotovosti vygenerovaný z provozní činnosti v hodnotě 147,5 mil. USD, ve stejném kvartálu v předchozím roce se jednalo o 98,6 mil. USD. Volný tok peněz se vyšplhal z 87 mil. USD v minulém roce na rekordních 117,3 mil. USD.
Pro své služby získal CrowdStrike za 1Q v čisté hodnotě 1524 nových zákazníků, z čehož 119 plynulo z akvizice společnosti Humio, která poskytuje služby v oblasti správy cloudových protokolů a pozorovací technologie.
Výhled na 2Q nad očekáváním
Společnost ve 2Q FY 2022 očekává výnosy mezi 318,3 až 324,4 mil. USD, což převyšuje konsensus analytiků na úrovni 311,1 mil. USD. Očištěný zisk na akcii CrowdStrike odhaduje v rozmezí 0,07 až 0,09 USD, analytici přitom očekávají 0,06 USD na akcii.
Slovo CEO
George Kurtz, CEO a spoluzakladatel společnosti vyjádřil spokojenost se silným startem nového fiskálního roku. „Jméno CrowdStrike se stalo synonymem pro kybernetickou bezpečnost nejvyšší kvality a pro platformu, která prostě funguje,“ chlubí se Kurtz ve výsledcích.
„Věříme, že robustní poptávka poháněná různými trendy, mezi které patří transformace digitalizace a bezpečnosti, adopce cloudu a prostředí se zvýšeným množstvím hrozeb, poskytne společnosti zázemí pro dlouhodobý udržitelný růst.“
Akcie společnosti CrowdStrike na NASDAQ před zahájením obchodování posilují o 0,046 % na 216,10 USD.
Vývoj akcií společnosti Crowdstrike
| Akcie společnosti Crowdstrike Holdings Inc (CRWD) včera uzavřely se ztrátou o 2,1 % na 216 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | d | P/E | -- |
| Vývoj za letošní rok (%) | +2,0 | Očekávané P/E | 608,5 |
| 52týdenní minimum (USD) | 88,9 | Prům. cílová cena (USD) | 250,6 |
| 52týdenní maximum (USD) | 251,3 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Bloomberg, CrowdStrike
Matěj Švanda, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street v úvodu mírně posiluje
- CrowdStrike zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s očekáváním, výnosy vzrostly o 23 % na 1,31 mld. USD
- Americké akcie se v úvodu středeční seance obchodují smíšeně
- CrowdStrike zveřejnil výsledky za 3Q mírně nad odhady a zvýšil celoroční výhled
- Kyberbezpečnostní CrowdStrike zveřejnil výsledky za 2Q, výhled hospodaření trh mírně zklamal
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“






