Walt Disney při zaměření na streamovací služby zruší na sto televizních kanálů
Walt Disney při vytyčeném cíli hlavního zaměření na streamovací služby plánuje v letošním roce zrušit sto svých mezinárodních televizních kanálů, jejichž obsah přesune na své online platformy.
Výkonný ředitel Bob Chapek v pondělí na technologické a mediální konferenci v JPMorgan uvedl, že pro zrušení kanálů se společnost rozhodla v návaznosti na předchozím vyřazení třiceti přenosů v minulém roce. Na konferenci Chapek dodal, že většina obsahu z dosluhujících kanálů bude přesunuta na streamovací službu Disney+, která pro amerického producenta představuje klíčovou roli ve strategii přímé orientace na zákazníky.
Rušení vysílacích kanálů bude záležet převážně na jednotlivých smlouvách, některá vysílání jsou totiž stále schopna vygenerovat zisky, které mohou dále rozvíjet streamovací platformy jako například Hulu a ESPN+.
„Odběratelé se stále častěji rozhodují pro sledování obsahu online, a společnost Disney se tak při současném trendu snaží udržet svůj náskok,“ zakončil svůj příspěvek na konferenci Chapek.
O novodobých změnách a trendech ve filmovém průmyslu si můžete přečíst v článku, který jsme pro vás dříve připravili.
Akcie Walt Disney (NYSE: DIS) v premarketu rostou o 0,27 % na 174,78 USD.
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké indexy otevírají v zeleném, výsledková sezóna pokračuje a cena ropy klesá
- Walt Disney zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
- Americké akcie rostou díky možnému zmírnění konfliktu s Íránem
- Americké akciové indexy se v úvodu obchodují smíšeně
- Walt Disney jmenovala novým CEO Joshe D’Amara
Nejnovější:
- S&P 500 uzavírá na novém rekordu
- Amerika obchoduje smíšeně
- Německé akcie v úterý klesly
- Dividenda Kofoly ČeskoSlovensko v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v květnu vzrostl na 0,4 b. při očekávání 0 b.
- Pražská burza mírně v plusu
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v květnu vzrostla na 93,1 b.
- Wall Street v úvodu posiluje
- USA: Index cen domů FHFA v březnu meziměsíčně vzrostl o 0,1 % podle očekávání
- Americké futures kontrakty posilují




