Český trh s cigaretami v 1Q klesnul o čtvrtinu, uvádí ve výsledcích Philip Morris International
Americká tabáková společnost Philip Morris International v úterý před otevřením trhu reportovala výsledky za 1Q 2021, ve kterých zmiňuje také vývoj na českém trhu.
Český trh s cigaretami klesnul o čtvrtinu
Český trh s cigaretami podle mateřské společnosti klesnul o 24,9 % především kvůli nižším přeshraničním prodejům cigaret, na které dopadají protipandemická opatření. Ještě ve 4Q český trh zaznamenal meziroční pokles o 20,9 %.
Výsledky Philip Morris International a výhled
Tržby mateřské společnosti v 1Q meziročně vzrostly o 5 % na 7,59 mld. USD při očekávání 7,27 mld. USD.
Očištěný zisk na akcii potom meziročně vzrostl z 1,21 USD na 1,57 USD, zatímco analytici čekali 1,4 USD. Společnosti se podařilo překonat i nejvyšší odhad na 1,42 USD.
Společnost také zvýšila celoroční výhled, místo 9-11 % růstu očištěného zisku očekává jeho růst o 11 až 13 %, v absolutní výši potom očekává 5,95-6,05 USD na akcii místo 5,90-6 USD. Analytici v průměru projektovali 5,95 USD.
Akcie
Akcie Philip Morris International (PM) včera uzavřely o 2,5 % výše na 94 USD.
Akcie Philip Morris ČR (BAATABAK) na pražské burze odepisují 0,56 % na 14 180 Kč, na burze RM-SYSTÉM rostou o 0,56 % na 14 460 Kč.
Zdroj: Philip Morris International, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie klesají, reportovaly Coca Cola, Philip Morris International, Danaher a další
- Philip Morris International oznámil výsledky za 2Q, organické tržby vzrostly méně než se očekávalo
- Dividenda Philip Morris ČR v roce 2025 a dalších letech
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje, Philip Morris ČR zveřejnil výsledky za rok 2024
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street v červeném, na chvostu opět technologie
- Frankfurtská burza uzavřela v červeném
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 15. srpnu poklesly o 6014 tis. barelů
- Pražská burza ztrácela
- Wall Street otevírá v záporu, výsledky reportoval Target, Lowe´s a Estée Lauder
- Estée Lauder zveřejnila výhled pod očekávání, ziskovost negativně ovlivní cla
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- Target potvrdil celoroční výhled tržeb a jmenoval nového generálního ředitele
- Vývoj cen komodit: Ropa +1,26 % na 62,55 USD za barel