Siemens Healthineers zvažuje prodej divize ultrazvuku, cena by mohla být okolo 1 miliardy USD
Německá společnost zabývající se technologiemi v oblasti zdravotnictví Siemens Healthineers uvažuje o prodeji jedné ze svých divizí – divize ultrazvuku. Ta by mohla být ohodnocena v přepočtu okolo 1 miliardy dolarů, uvádí osoba obeznámená s okolnostmi. Představitelé společnosti záležitost odmítli komentovat.
Divize ultrazvuku se zaobírá výrobou zařízení sloužících k široké škále výkonů – od základního ultrazvukového skenování až po pokročilou metodu echokardiografie.
Siemens Healthineers eviduje o divizi zájem. Prodej divize by mohl lákat soukromé společnosti a strategické investory. Jednání mají stále probíhat, hodnota divize se může změnit a opravdová jistota uskutečnění transakce neexistuje, uvádí blíže nejmenovaná osoba obeznámená s okolnostmi.
Společnost Siemens Healthineers v roce 2020 přebrala společnost Varian Medical Systems za 16,4 miliardy dolarů v hotovosti. Tato transakce se zapsala mezi největší akvizice v oboru lékařství za rok 2020. Tato dohoda zajišťuje společnosti značný podíl na rychle rostoucím trhu léčby nádorových onemocnění. Rýsuje se také možná cesta připojení společnosti do prestižního indexu DAX.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza uzavřela týden nepatrným růstem
- Frankfurt otevírá páteční obchodování v zeleném, Siemens Healthineers reportoval výsledky
- Frankfurtská burza uzavřela středeční obchodování nepatrným poklesem
- Frankfurtská burza zakončila obchodování v zelených číslech
- DAX uzavírá čtvrtek v záporu, Rheimetall reportoval kvartální čísla
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,94 %), pšenice (+0,84 %), meď (-0,67 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,14
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v červenci meziročně vzrostla o 3,4 % při očekávaní růstu o 3,5 %
- Nvidia překonala odhady za 2Q a představila silnější výhled tržeb
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,94 %), ropa (-0,75 %), měď (-0,58 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,73
- Frankfurtská burza zahajuje obchodování mírným růstem
- Pražská burza v úvodu obchodovaní mírně posiluje
- Asijsko-pacifický region se obchodoval smíšeně, Jižní Korea rostla díky čipům
- Akciový výhled





