Zisk Wrigley v prvním čtvrtletí vzrostl o 28%
Zisk Wrigley v prvním čtvrtletí vzrostl o 28%
Čistý zisk amerického výrobce žvýkaček The Wm. Wrigley Jr. Co. (WWY) v prvním čtvrtletí vzrostl ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 28% na 142,7 mil. USD (52 centů na akcii). Po odečtení jednorázového zisku z prodeje některých aktiv by společnost vydělala 50 centů na akcii, tedy o 3 centy na akcii více než očekávali analytici. Tržby společnosti rostly o 17% na 1,26 mld. USD. Akcie Wrigley zahajují dnešní obchodování růstem o 2,58% na 56,47 USD.
Nejnovější:
- Alphabet nahradí v indexu Dow Jones společnost Verizon Communications
- SK Hynix plánuje získat až 29,4 mld. USD prostřednictvím emise ADR na burze Nasdaq
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,23
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), zlato (-1,36 %) a stříbro (-0,83 %)
- Výrobce Leopardů KNDS míří na burzu ve Frankfurtu a v Paříži
- Německo: Index očekávání podle IFO v červnu na 84,1 b. při očekávání 84,8 b.
- Frankfurtská burza v úvodu oslabuje, Rheinmetall údajně ztratil zakázku a propadá se o 15 %
- CSG: Tatra Trucks si zajistila financování od společnosti ovládané Michalem Strnadem
- Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
- ČEZ: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1332 Kč a mění investiční doporučení na „buy“




