Rušení pokynů na trzích BCPP, RM-S a Xetra v důsledku změny kroku kotace od 1. 4.
Od 1. 4. začnou platit nové kroky kotace, na trzích BCPP a Xetra tak dojde ke zrušení dotčených pokynů, na RM-S ke zrušení všech pokynů u dotčených cenin.
V důsledku povinností vyplývajících evropským burzám ze Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2014/65/EU (MiFID II) dochází s platností od 1. 4. 2021 u některých cenných papírů na evropských burzách ke každoroční změně tzv. kroků kotace, tedy minimálních kroků/změn, se kterými se daní cenné papíry mohou obchodovat.
Pokyny platné po 31. 3. 2021 musí tyto nové kroky splňovat. Burza cenných papírů Praha a německý trh Xetra přistoupí ke zrušení pokynů, které nové parametry nesplňují. RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů zruší všechny pokyny u cenných papírů, u kterých došlo ke změně kroku kotace.
Změna se dotkne např. akcií ČEZ, Komerční banky, Moneta Money Bank nebo Pilulky. Kompletní seznam titulů a jejich nových kroků kotace se ztučněnými seznamem dotčených titulů naleznete na stránkách BCPP (pdf) a RM-S (pdf) a Xetra.
Zdroj: BCPP, RM-S
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza mírně oslabuje, akcie ČEZ se dnes obchodují již bez nároku na dividendu
- ČEZ: Soud zamítl žalobu EDF proti tendru na dostavbu Dukovan
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně roste, dnes se koná valná hromada Kofoly
- Ministr průmyslu Vlček není zastáncem zestátnění ČEZu
- ČEZ: Změny v dozorčí radě a ve výboru pro audit
Nejnovější:
- S&P 500 zvyšuje rekord
- US indexy se obchodují v zisku
- Colt CZ oznámil zahájení zpětného odkupu akcií
- Index DAX dnes zavírá s poklesem
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v červnu na -12,7 b. při očekávání -10 b.
- Pražská burza v úvodu týdne posílila, Čez +2,84%
- S&P 500 v úvodu obchodování roste, HPE uzavřela dohodu s DoJ o akvizici Juniperu za 14 mld. USD
- Makroekonomický výhled na tento týden: Trh práce (USA), inflace (ČR, eurozóna)
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,5 %
- Německo: CPI v červnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2 %