Zisk Apple ve druhém čtvrtletí vzrostl o 88%
Zisk Apple ve druhém čtvrtletí vzrostl o 88%
Čistý zisk Apple (AAPL), výrobce iPodu, ve druhém čtvrtletí tohoto fiskálního roku vzrostl ve srovnání s předchozím rokem o 88% na v přepočtu 87 centů na akcii a o 24 centů na akcii tak překonal očekávání trhu. Tržby vzrostly o 21% na 5,26 mld. USD. Firmě k dobrým výsledkům pomohl vyšší prodej iPodů a počítačů Macintosh. Dále s pozitivně projevil pokles cen paměťových médií a obrazovek, který firmě umožnil zvýšení marží. Akcie společnosti před oficiálním otevřením trhů posilují o 8,81% na 103,75 USD.
Související odkazy
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké akciové indexy rostou po dohodě mezi USA a Íránem
- Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
- Americké akcie na začátku obchodování rostou, S&P 500 +0,62 %
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu




