Frankfurtská burza uzavřela se ztrátou
Index DAX uzavřel se ztrátou 0,45 % na 14503,81 b.
| Index DAX -0,45 % na 14503,81 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Deutsche Telekom (DTE) | +1,9 % | Delivery Hero (DHER) | -4,2 % |
| Deutsche Bank (DBK) | +1,4 % | SAP (SAP) | -2,5 % |
| HeidelbergCement (HEI) | +1,4 % | Daimler (DAI) | -2,2 % |
| Beiersdorf (BEI) | +1,2 % | Covestro (1COV) | -1,7 % |
| Bayer (BAYN) | +vow % | BMW (BMW) | -1,3 % |
Index DAX se již od zahájení obchodní seance pohyboval v záporných číslech a uzavřel se ztrátou 0,45 % na 14503,81 b. Podobný trend vykazoval i evropský index Stoxx 600, který uzavřel se ztrátou 0,28 % na 423,00 b.
V evropském prostoru se dnes nejvíce nedařilo sektoru IT (-1,60 %), který v indexu DAX reprezentovala klesající Infineon Technologies (IFX, -1,01 %). Výrazněji se nedařilo také sektoru zdravotnictví (-0,74). Dařilo se sektoru financí (+0,77 %) a energií (+0,77 %).
BMW (BMW, -1,3 %) od roku 2030 plánuje vyrábět pouze elektromobilní verze automobilů Mini, cituje Bloomberg německé internetové zpravodajství Spiegel. Z indexu DAX se dnes nejvíce nedařilo společnosti Delivery Hero (DHER, -4,2 %). Nedařilo se ani společnostem SAP (SAP, -2,5 %), Daimler (DAI, -2,2 %), Covestro (1COV, -1,7 %) a již zmíněnému BMW. Zisk si naopak připsaly firmy Deutsche Telekom (DTE, +1,9 %), Deutsche Bank (DBK, +1,4 %), HeidelbergCement (HEI, +1,4 %) a Beiersdorf (BEI, +1,2 %).
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Růstový závěr v zámoří
- Pozitivní nálada na Wall Street
- Frankfurtská burza uzavřela pondělní obchodování v kosmetickém poklesu
- Pražská burza v pondělí rostla, v čele Colt
- Wall Street otevírá obchodní týden pozitivně naladěna
- USA: Index aktivity Chicago Fed v září na -0,21 b. při očekávání -0,17 b.
- Paramount Skydance v upravené nabídce na Warner Bros. Discovery garantuje podporu Larryho Ellisona
- Americké futures indikují otevření trhu v plusu
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,99 %), stříbro (+2,23 %), ropa (+2,0 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,71




