Siemens reportoval předběžné výsledky za 1Q nad očekávání
Německý výrobce elektroniky Siemens zveřejnil lepší než očekávané předběžné provozní výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2021, které skončilo 31.12.2020. Výhled na celý fiskální rok zveřejní firma společně s kompletními výsledky 3. února 2021.
Siemens, podobně jako ostatní němečtí výrobní giganti, těžil z oživení čínské ekonomiky.
Divize digitálního průmyslu zaznamenala objednávky v souhrnné výši 4,12 mld. EUR, meziročně o 2 % více. Celkové výnosy této divize dosáhly meziročně o 5 % vyšší hodnoty, konkrétně 3,77 mld. EUR při očekávání 3,56 mld. EUR. Zisk před úroky, zdaněním a odpisy dlouhodobého nehmotného majetku (EBITA) této divize vzrostl meziročně o 57 % na 848 mil. EUR. Tržní očekávání na úrovni 592 mil. EUR byla překonána. Společnost uvádí, že pozitivní změna provozního zisku plyne z vyššího využití kapacit, meziročního poklesu vyplaceného odstupného a v neposlední řadě také ze snížení některých nákladů spojeným se zavedenými restrikcemi.
V divizi chytré infrastruktury dosáhly objednávky výše 3,81 mld. EUR, jedná se o meziročně 7% nárůst. Výnosy divize vzrostly meziročně o 4 % na 3,48 mld. EUR a překonaly tak očekávanou hodnotu 3,34 mld. EUR. EBITA této divize překonal očekávání na úrovni 300 mil. EUR a dosáhl v 1Q 391 mil. USD.
Divizi mobility se nedařilo překonat tržní očekávání. Objednávky meziročně vzrostly o 67 % na 2,74 mld. EUR. Výnosy dosáhly meziročního růstu o 4 % na hodnotu 2,19 mld. EUR, avšak trh očekával více: 2,26 mld. EUR. Divize vykázala EBITA ve výši 219 mil. EUR při očekávání trhu na hodnotě 227 mil. EUR.
| Siemens AG (SIE) +4,5 % na 129,36 EUR | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. EUR) | 110,0 | P/E | 26,8 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +10,1 | Očekávané P/E | 21,6 |
| 52týdenní minimum (EUR) | 53,2 | Prům. cílová cena (EUR) | 133,5 |
| 52týdenní maximum (EUR) | 131,3 | Dividendový výnos (%) | 3,0 |
Zdroj: Bloomberg, Siemens
Michal Fric, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
- DAX otevírá na červené nule, výsledková sezóna je v plném proudu
- Frankfurtská burza zakončila týden v zelených hodnotách
- Frankfurt uzavřel první polovinu roku v zelených číslech
- Frankfurtská burza otevírá v kladném teritoriu
Nejnovější:
- US trhy dál rostou, v čele pozornosti Nvidia
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na 10 b. dle očekávaní
- Pražská burza klesala
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 21. srpnu vzrostly o 15 mld. kubických stop
- Wall Street v úvodu posiluje, technologické tituly podpořil výhled Nvidie
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 22. srpnu na 203 tis. při očekávání 208 tis.
- USA: Velkoobchodní zásoby v červenci podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 1,3 %
- CrowdStrike překonal odhady za 2Q a zvýšil celoroční výhled





