Asijsko-pacifické indexy se obchodovaly smíšeně
Japonský Nikkei 225 +0,09 % na 28164,34 b.
Hongkongskı Hang Seng +1,17 % na 28234,48 b.
Čínský Shanghai Composite +2,18 % na 3608,3389 b.
Jihokorejský Kospi -0,71 % na 3125,95 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,27 % na 6679,1 b.
Japonský přebytek běžného účtu klesl na 1878,4 mld. JPY při očekávání 1552 jenu. Přebytek obchodní bilance v listopadu klesl na 616.1 mld. JPY při očekávání 474,6 mld. JPY. Domácí prodej vozidel ve Vietnamu v prosinci meziročně vzrostl o 44 %.
Honda omezuje produkci v 5 továrnách v Severní Americe z důvodu globálního nedostatku polovodičových čipů. Výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing utvrzuje svou pozici globálního lídra na poli polovodičových komponent, v roce 2020 se mu dle předpovědí povedlo navýšit čisté zisky o 48,6 %, jeho akcie od začátku 2020 vzrostly o 70 %.
Filipínský finanční tajemník Carlos Dominguez prohlásil, že vláda může zůstat nakloněna domácímu financování a může žádat centrální banku o další úvěry, pokud bude třeba. "Vysoká strukturální likvidita našeho finančního systému nám umožní pokračovat v prioritizování domácího financování, abychom omezili zvyšování zahraničních směnných rizik," uvedl Dominguez na virtuálním fóru organizovaným Asociací Managementu Filipín (Management Association of the Philippines).
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza dnes uzavřela obchodování v záporném teritoriu
- Index Dow Jones dnes koriguje.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 29. květnu poklesly o 7974 tis. barelů ropy
- Pražská burza na záporné nule
- USA: Průmyslové objednávky v dubnu vzrostly o 4,8 % při očekávání růstu o 4,6 %
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve službách v květnu podle konečných dat vzrostl na 50,7 b.
- Wall Street v úvodu středeční seance oslabuje
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Změna zaměstnanosti ADP v květnu vzrostla o 122 tis. při očekávání 120 tis.
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 29. květnu klesl o 2,5 %




