Volkswagen se ve 3Q vrátil do zisku a potvrdil celoroční výhled
Německý automobilový koncern ráno představil výsledky za 3Q 2020, po ztrátovém 2Q se opět vrátil do černých čísel.
Volkswagen ve 3Q meziročně prodal 2,575 mil. vozů, meziročně o 2,6 % méně. Produkce byla meziročně o 4,2 % nižší na 2,445 mil. vozů. Tržby meziročně klesly o 3,4 % na 59,355 mld. EUR.
Očištěný provozní zisk klesnul o 33,9 % na 3,183 mil. EUR, čistý zisk připadající akcionářům o 32 % na 2,583 mld. EUR. Po ztrátovém 2Q se tak vrátil do černých čísel.
Analytici oslovení agenturou FactSet očekávali tržby na úrovni 59,21 mld. EUR a provozní zisk 2,92 mld. EUR.
Společnost těžila z oživení poptávky v Číně, která se vrátila na předkoronakrizové úrovně a meziročně vzrostla o 3 %. Rizikem je však nárůst případů v Severní Americe a Evropě.
„Podnikání skupiny Volkswagen bylo v prvních devíti měsících roku tvrdě zasaženo pandemií Covid-19. Zároveň však jasný trend oživení ve třetím kvartálu ukázal, jak robustní pozici naše společnost má,“ řekl finanční ředitel Frank Witter.
Volkswagen potvrdil celoroční výhled, tedy výrazný meziroční pokles dodávek zákazníkům, tržeb i provozního zisku, jehož úroveň však přesto očekává kladnou.
Analytik Arndt Ellinghorst ze společnosti Sanford Bernstein hodnotí výsledky Volkswagenu jako převážně robustní, ovšem poznamenal, že ziskovost všech divizí zaostala za blízkými konkurenty Volkswagenu.
Příští měsíc by měla zasednout dozorčí rada koncernu a rozhodnout o dalším pětiletém investičním plánu.
V Německu se obchodují preferenční akcie pod tickerem VOW3 a kmenové pod tickerem VOW (+2,2 % na 136,4 EUR), které se jako BAAVOLAG obchodují také na českém RM-SYSTÉMu, kde ztrácí 2,7 % na 3723 Kč.
Vývoj preferenčních akcií Volkswagen
Volkswagen AG (VOW3) +2,6 % na 128,8 EUR | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. EUR) | 66,9 | P/E | 16,0 |
Vývoj za letošní rok (%) | -26,9 | Očekávané P/E | 14,1 |
52týdenní minimum (EUR) | 79,4 | Prům. cílová cena (EUR) | 171,6 |
52týdenní maximum (EUR) | 187,7 | Dividendový výnos (%) | 3,8 |
Zdroj. Volkswagen, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- DAX uzavřel v blízkosti historických maxim
- Volkswagen reportuje v 1Q smíšeně: dodávky dle očekávání, pokles čistého zisku a zachování výhledu
- Frankfurtská burza v úvodu silně posiluje, Volkswagen zveřejnil předběžné výsledky za 1Q
- Volkswagen údajně v Evropě dodal více než 150 tisíc plně elektrických vozidel v 1Q roku 2025
- Evropské automobilky plánují zvýšit ceny a přesouvat výrobu do USA
Nejnovější:
- Wall Street otáčí a roste
- ČEZ: vybraná témata z konferenčního hovoru s managementem
- Frankfurtská burza ukončuje dnešní obchodní seanci s růstem
- Walmart reportuje za 1Q v souladu s očekáváním, společnost neposkytla výhled provozního zisku na 2Q
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 9. květnu vzrostly o 110 mld. kubických stop při očekávání 111 mld.
- USA: Index realitního trhu NAHB v květnu na 34 b. při očekávání 40 b.
- USA: Podnikové zásoby v březnu vzrostly o 0,1 % při očekávání 0,2% růstu
- USA: Průmyslová produkce meziměsíčně v dubnu stagnovala při očekávaném růstu o 0,1 %
- USA: V květnu index výrobní aktivity filadelfského Fedu dosáhl -4 b. při očekávání -11,2 b.
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 10. květnu na 229 tis. při očekávání 228 tis.