FedEx překonal v 1Q veškeré odhady analytiků
Mezinárodní logistická společnost FedEx včera po uzavření trhu reportovala hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2021, které skončilo 31.8.2020. I ty nejoptimističtější odhady analytiků společnost překonala.
Zdroj: FedEx
Výsledky společnosti FedEx (FDX) za 1Q FY 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q FY 2021 | Konsensus 1Q 2021 | 1Q FY 2020 | ||
Tržby (mld. USD) | 19,32 | 17,55 | 17,05 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 1250 | -- | 745 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 4,87 | 2,69 | 3,05 |
Tržby segmentu rozvoz pozemní dopravou vzrostly v 1Q o 36 % na 7 miliard a provozní marže na úrovni 11,8 % je nejvyšší za poslední rok, což bylo klíčem k překonání všech odhadů analytiků z Wall Street, uvádí platforma Bloomberg.
V segmentu dodávání expresní leteckou nákladovou dopravou vzrostly tržby o 7,8 % na 9,65 mld. USD. Provozní marže se meziročně více než zdvojnásobila na 7,4 %
Podle analytika Matta Arnolda je momentálně poptávka po službách společnosti FedEx tak vysoká, že firma si může dovolit navýšit cenu, což by se mohlo pozitivně projevit na profitabilitě.
FedEx inkasuje příplatky od velkých zákazníků, což dělá z doručování zásilek více profitabilní byznys než v předchozích letech. Dodatečný příplatek ve výši 30 centů za balíček pro velké zákazníky pomáhá firmě vykompenzovat extra provozní náklady vzniklé během pandemie. Vyšší cena dopravy zásilek se odrazila v 2,2% nárůstu výnosů z doručování, oproti poklesům v předchozích třech čtvrtletích.
Obchodní ředitel společnosti Raj Subramaniam zmínil, že FedEx se již připravuje na rozvoz vakcíny proti nemoci COVID-19. Společnost disponuje celosvětově 90 zařízeními pro okamžitou distribuci vakcíny.
FedEx Corp (FDX) +6,6 % na 252,39 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 66,3 | P/E | 22,3 |
Vývoj za letošní rok (%) | +66,9 | Očekávané P/E | 17,7 |
52týdenní minimum (USD) | 88,7 | Prům. cílová cena (USD) | 265,5 |
52týdenní maximum (USD) | 256,2 | Dividendový výnos (%) | 1,0 |
Zdroj: Bloomberg, FedEx
Michal Fric, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké indexy na rekordech
- Frankfurtská burza mírně vzrostla
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 5. září vzrostly o 71 mld. kubických stop při očekávání 68 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla, ČEZ opět pod 1300 Kč
- Wall Street otevírá po inflačních datech v kladném teritoriu
- Karo zveřejnilo pozvánku na valnou hromadu, na které se bude hlasovat o zpětném odkupu akcií
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 6. září na 263 tis.
- USA: CPI v srpnu meziročně vzrostl dle očekávání o 2,9 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,08 %), zlato (-0,64 %)