Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Bohemia Interactive přemýšlí o primárním úpisu svých akcií

Bohemia Interactive přemýšlí o primárním úpisu svých akcií

7.9.2020 14:00

České studio Bohemia Interactive, zaměřené na vývoj a vydávání videoher, zvažuje vstup na burzu. Z peněz získaných prodejem svých akcií by společnost financovala potenciální akvizice či vývoj her, uvedl generální ředitel Marek Španěl pro Bloomberg.

Zdroj: Bohemia Interactive

Zdroj: Bohemia Interactive

„Momentálně zvažujeme a vyhodnocujeme několik možností ohledně budoucnosti společnosti. Vstup na burzu je jednou z nich,“ uvedl dále Španěl. Úpis akcií by společnosti poskytl kapitál pro vývoj dalších her a zajistil větší flexibilitu v potenciálních budoucích partnerstvích či akvizicích.

Dva dlouhodobí vlastníci se začínají částečně poohlížet po odchodu ze společnosti a obchodování na burze by dle Španěla zajistilo větší stabilitu.

Mezi nejznámější herní tituly společnosti se řadí např. Arma, DayZ či Take on Mars.

Zdroj: Bloomberg


Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4235024,84750
USD20,1868821,41412
GBP27,3283028,98970
CHF24,9850326,50397
PLN5,400155,72845

Kompletní informace zde