Výrobce letounů Primoco reportoval výsledky za 1H 2020
Český výrobce bezpilotních letounů Primoco reportoval výsledky za první polovinu roku 2020. Na úrovni EBITDA se mu podařilo dosáhnout kladné nuly.
Letadlo společnosti Primoco
| Výsledky společnosti Primoco UAV (BAAPRIUA) za 1H 2020 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1H 2020 | 1H 2019 | |||
| Tržby (mil. Kč) | 9,584 | 1,083 | ||
| Hrubý provozní zisk EBITDA (mil. Kč) | 0,025 | -12,473 | ||
| Čistý zisk (mil. Kč) | -2,131 | -13,588 | ||
„V prvních šesti měsících roku 2020 se Primocu navzdory napjaté situaci na světových trzích vyvolané pandemií koronaviru podařilo uzavřít kontrakty a získat povolení na vývoz šesti strojů do regionu Asie a Blízkého východu za celkem 48,8 milionu korun (dle kurzu EUR/CZK k 30. 6. 2020). Část strojů tak ke konci pololetí již opustila celní prostor České republiky. Vývoz zbylých letadel, za něž již společnost od zákazníků obdržela zálohy, se uskuteční ve druhé polovině letošního roku,“ uvádí společnost s tím, že ačkoliv k plnému započtneí výnosů dojde až po úplném dokončení zakázek, přesto měly již v 1H pozitivní vliv na finanční výsledky.
„Další kontrakty na desítky strojů za více než 400 milionů korun na vývozní povolení čekají. Uděleno by mělo být v řádu týdnů či měsíců a firma tak bude mít zajištěný odbyt nejméně do léta 2021. Primoco proto plánuje do konce roku zdvojnásobit výrobu. V této souvislosti už zahájilo nábor nových zaměstnanců,“ uvádí společnost.
Primoco také vede jednání s Policií ČR o možném vytvoření letkou bezpilotních letadel pro integrovaný záchranný systém ČR.
Společnost nedávno oznámila jmenování Josefa Rady, bývalého ředitele Úradu pro civilní letectví, do dozorčí rady. Novým předsedou dozorčí rady se stal druhý největší akcionář Gabriel Fülöpp.
Kompletní tisková zpráva zde.
Akcie Primoco (BAAPRIUA) jsou listované na trhu START Burzy cenných papírů Praha.
Zdroj: Primoco
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu mírně posiluje, Primoco zveřejnilo výsledky za 9M, zítra začíná Start Day
- Výrobce bezpilotních letadel Primoco reportoval za 9M a snížil celoroční výhled
- Primoco zveřejnilo výsledky za 1H, výrobce bezpilotních letadel letos plánuje prodat 50 letounů
- Primoco UAV: Pozvánka na valnou hromadu
- Primoco reportovalo za 1Q, společnost nepřipsala žádné nové tržby z prodeje bezpilotních letadel
Nejnovější:
- Americké akcie rostou díky sílícím nadějím na ukončení vládního „shutdownu“ v USA
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +1,46 %
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI (ČR, Německo), vývoj HDP v eurozóně
- Potravinářská společnost Tyson Foods zveřejnila očištěný zisk na akcii za 4Q nad očekáváním
- Vývoj cen komodit: Stříbro +3,89 % na 50,015 USD za unci
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,98
- Pfizer koupí farmaceutickou společnost Metsera za přibližně až 10 mld. USD
- Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Cisco Systems, Walt Disney, Siemens, Allianz,..
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+4,06 %), stříbro (+3,3 %), zlato (+1,92 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29





