Německý DAX uzavřel na kosmeticky kladné nule, o aktiva Wirecard (+16 %) projevují zájem kupci
Index DAX uzavřel téměř beze změny na 12838,66 b.
Německý index DAX dnes převážnou většinu seance seshora oťukával páteční závěr a nakonec uzavřel o kosmetického 0,6 bodu výše. Podporou byl lepší než očekávaný index IFO, evropské akcie jako celek se však zmítaly v obavách ohledně druhé vlny koronaviru. Britská vláda uvalila karanténu pro cestující ze Španělska, což negativně dopadlo na akcie společností z cestovního sektoru.
V Německu se nejlépe dařilo akciím účetním skandálem zmítané společnosti Wirecard (WDI; +16 %). Insolvenční správce Michael Jaffe uvedl, že se objevilo přes 130 potenciálních kupců pro aktiva společnosti. Šedesát z nich má zájem o severoamerickou dceřinou společnost, 77 potom o jádrové podnikání. Zároveň Jaffe uvedl, že společnost má prozatím dostatek likvidity k udržení fungování. Proces prodeje začne v nejbližších týdnech.
Posílily také akcie softwarové společnosti SAP (SAP; +2,7 %) po zveřejnění kompletních výsledků za 2Q, zvýšení výhledu cashflow a oznámení záměru prodat skrze burzu část společnosti Qualtrics. Naopak se nedařilo akciím MTU Aero Engines (MTX; -2,8 %), přes dvě procenta odepsal ještě Bayer (BAYN) a Deutsche Bank (DBK).
Index DAX 0 % na 12838,66 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Wirecard AG (WDI) | +15,5 % | MTU Aero Engines (MTX) | -2,8 % |
SAP (SAP) | +2,7 % | Bayer (BAYN) | -2,4 % |
Infineon Technologies (IFX) | +2,1 % | Deutsche Bank (DBK) | -2,3 % |
Covestro (1COV) | +1,8 % | E.ON (EOAN) | -1,6 % |
Fresenius Medical Care (FME) | +0,7 % | Deutsche Wohnen (DWNI) | -1,1 % |
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Donald Trump zavádí reciproční cla na všechny exportéry do USA
- Německé akcie mírně posílily
- Německé akcie uzavřely v zelených číslech
- Německý DAX blízko nuly: Deutsche Telekom představil cíle, zbrojovky ztrácely po projevu Zelenského
- Německý DAX spolu s Evropou po americkém openu a zprávám o možném útoku na Izrael uzavřel v záporu
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,13 %), kukuřice (+0,18 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,19
- Frankfurtská burza v úvodu kosmeticky roste
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně klesá
- Asijsko-pacifický region kromě Austrálie v plusu
- Akciový výhled
- Evropské futures mírně v záporu
- Německo: HDP ve 2Q meziročně poklesl
- Očekávané události: HDP (Německo)
- Index S&P 500 klesl popáté v řadě