Banka M. M. Warburg snížila cílovou cenu pro akcie MTU Aero Engines na 128 euro
Německá banka snížila doporučení a cílovou cenu pro akcie výrobce leteckých motorů MTU Aero Engines. Dle ní je trh citelně poznamenán „korona-virovou“ pandemií a slova ze strany vedení podniku jsou zatím spíše obezřetná.
Německá banka M.M. Warburg snížila doporučení pro akcie výrobce motorů MTU Aero Engines. Z původního doporučení „držet“ je její nové doporučení na stupni „prodat“. Důvodem je, že pozitivní vývoj akcií MTU je v rozporu se spíše umírněnějšími slovy znějícími ze strany vedení podniku.
Christian Cohrs z M.M. Warburg se nechal slyšet, že fundamentální stránka podniku se zatím sotva změnila k lepšímu po tom, co rozšíření viru Covid-19 citelně snížilo produkci MTU.
Z výše uvedených důvodů Christian Cohrs přistoupil ke snížení doporučení na „prodat“ (z předchozího „držet) a snížil cílovou cenu na 128 euro (oproti předchozí cílové ceně se jedná o 17% pokles).
MTU má tak momentálně 4 doporučení na „nákup“, 16 na „držet“ a 7 na „prodat“. Nejstarší doporučení a zároveň s nejvyšší cenou bylo vydáno 28. února na „držet“ s cílovou cenou 240 euro.
Rozsah cílových cen se pohybuje od 78 do 240 euro.
Akcie MTU momentálně posilují o 4,79 %.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké akcie hledají směr
- Frankfurtská burza dnes uzavřela obchodování mírně v záporném teritoriu
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v dubnu na 10 b. dle očekávání
- Komerční banka: Valná hromada schválila výplatu dividendy ve výši 95,6 Kč na akcii
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 17. dubnu vzrostly o 103 mld. kubických stop
- Pražská burza prodlužuje ztrátovou sérii
- Akcionáři Warner Bros. Discovery schválili fúzi s Paramount Skydance
- Wall Street se obchoduje v červeném
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v dubnu dle předběžných dat na 54 b.
- Výrobce polovodičových zařízení Lam Research zveřejnil výsledky za 3Q, výhled překonal očekávání





