Banky v ČR odložily splatnost zhruba 310 tisíc úvěrů, vyplývá z průzkumu ČBA
Banky v ČR dosud odložily splatnost zhruba 310 tisíc úvěrů, vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu České bankovní asociace.
Celkem cca 310 tisíc úvěrů
Dnes zveřejněný průzkum České bankovní asociace (ČBA) informoval o tom, že k 6. květnu banky v ČR odložily splatnost zhruba 310 tisíc úvěrů v celkovém objemu 170 miliard Kč. Průzkum dále tvrdí, že již v období před platností zákona o odkladu splátek (do 17. dubna) banky dostaly zhruba 230 tisíc žádostí, přičemž převážné většině z nich bylo vyhověno.
Většina spotřebitelských úvěrů
Banky tak podle zprávy odkladem splátek u 310 tisíců úvěrů ponechaly dlužníkům likviditu v souhrném objemu cca 9 miliard Kč. Z průzkumu také vyplývá, že o odklad požádalo zhruba 10 % všech dlužníků. Z celkového počtu žádostí o odklad bylo 64 % spotřebitelských, 24 % hypotečních a ve 12 % případů se jednalo o úvěry právnických osob.
Kompletní report je k dispozici zde.
Zdroj: Reuters; ČBA
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Erste: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu akcií na 71,39 EUR při novém doporučením outperform
- Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 71 EUR s novým doporučením „outperform“
- Pražská burza v úvodu mírně ztrácí, Komerční banka poprvé bez nároku na dividendu na BCPP
- Erste koupí 49% podíl v polské divizi Santanderu
- Erste: Mediobanca snižuje cílovou cenu akcií na 77 EUR se stávajícím doporučením "outperform"
Nejnovější:
- Nervozita na Wall Street: Akcie klesají kvůli Trumpovým komentářům ke clům
- Frankfurt uzavřel úterý poklesem
- Pražská burza mírně posílila
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají, reportovaly společnosti Palantir, Ford, Duke Energy,..
- Ferrari v 1Q naplnila očekávání, cla však podle společnosti mohou způsobit pokles ziskovosti
- Americké futures kontrakty indikují open v červeném
- Vývoj měnových párů: Libra posiluje vůči koruně o 0,74 % na GBP/CZK 29,45
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,68 %), stříbro (+2,5 %) a zlato (+1,92 %)
- Ford Motor reportoval výsledky za 1Q a stáhl výhled na rok 2025
- Eurozóna: Index produkčních cen v březnu meziročně vzrostl o 1,9 % s očekáváním růstu o 2,3 %