Siemens a Nokia spustí společný podnik
Siemens a Nokia spustí společný podnik
Nokia Oyj (NOK, NOA3), největší světový výrobce mobilních telefonů, a Siemens (SIE), největší evropská strojírenská společnost, 1. dubna spustí společný podnik zaměřený na telefonní sítě poté, co obě společnosti souhlasily s navýšením základního kapitálu nově založené firmy. Akcie Nokie na německém trhu posilují o 1,00% na 16,23 EUR, akcie Siemensu rostou o 1,67% na 78,06 EUR.
Související odkazy
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly, index DAX přidal 1,32 %
- Frankfurtská burza otevírá růstem, Siemens kupuje divize italského výrobce železniční signalizace
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Siemens zveřejnil výsledky za 2Q a oznámil program zpětného odkupu akcií v objemu až 6 mld. EUR
- Frankfurtská burza zakončuje obchodování v červeném
Nejnovější:
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.




